sobota, 20 apríla, 2024

Včera bolo množstvo odpadkov vyprodukovaných fyzickými osobami na mestskom pozemku. Kde sa nachádzajú dnes?

Najčítanejšie

Ešte včera neskoro popoludní mestský pozemok vedľa Mestských sociálnych bytov čo do skladovania odpadu vyzeral takto:

Stav, ktorý je na tomto pozemku bežný po dlhé roky – viac menej stále. Býva však aj horšie. Následne sú odpadky rozfúkavané po okolí, ulici. Množstvo hlodavcov majúcich na mestskom pozemku permanentné hody.

Včera popoludní sme stav ukázali aj poslancovi MsZ Kurbelovi.Ked sme sa skôr telefonicky snažili skontaktovať s hovorkyňou MsÚ a pracovníčkou publikujúcou materiály, ako musia občania separovať a znižovať náklady na odpady, telefón nedvíhala. Škoda. Mohla to mať takpovediac „z prvej ruky“.

S poslancom Kurbelom sme hádali, kde asi ten odpad vyprodukovaný fyzickými osobami desaťročia bývajúcimi v dome postavenom  na mestskom pozemku skončí. Tipoval som, že vedľa v kontajneroch Mestských sociálnych bytov.

Dnes ráno tašky a vrecia s odpadom už pri nádobách neboli. Netušíme kam boli premiestnené – len dúfame že nie niekde do prírody, alebo na inú nelegálnu skládku.

Hneď ráno sme sa telefonicky  snažili znovu kontaktovať pani Slahučkovú – nedvíhala.

Oslovili sme vedenie MP s tým že žiadame o prezretie záznamov kamery MP namierenej na sociálne byty a zistenie, či plný kontajner pred sociálnymi bytmi nie je  naplnený týmto odpadom. Zástupca náčelníka MP  Peter Sokol prisľúbil prezretie záznamov kamier a poskytnutie videozáznamu žiadateľovi, teda SOL.

Je nevyhnutné zistiť, kam bol odpad umiestnený a  zverejniť túto informáciu vo verejnom záujme. A následne občanom oznámiť, ako bol občanmi zdokumentovaný podnet MP vyriešený.

– – –

Zástupca náčelníka MP Peter Sokol nám dnes krátko po 16. hodine oznámil, že MP zistí, ako bolo s odpadom naložené.

Zákon predsa musí platiť pre každého rovnako, nie?

Podobné články

9 KOMENTÁRE

Najnovšie články