utorok, 23 júla, 2024

AKTUÁLNE: Do areálu bývalého MILEXu stále vozia odpad

Najčítanejšie

Sereď / Presne ako sme predpokladali, do areálu bývalého MILEXu po odstránení brán a nezáujme samosprávy, začnú ľudia a firmy voziť ďalší a ďalší odpad.

Aktuálne po niekoľkých kamiónoch plastových odpadov (podobný „tovar“ ako na mestskom pozemku v Malom háji) a odpadu zloženého z používaného oblečenia, kabeliek a rôznej bižutérie a ton odpadu navozeného bezdomovcami a feťákmi, v priestoroch MILEXu vznikajú skládky autodielov. Či sa jedná o dielce z opravovaných áut, alebo áut rozoberaných na náhradné diely, či dokonca kradnutých, netušíme. V každom prípade „čaro“ možnosti zbavovania sa odpadu nelegálne, no hlavne zadarmo odhalili ďalšie osoby alebo firmy.

Odpadu v areáli pribúda.

Ľudia neváhajú tento objekt využiť aj na nezákonné zbavenie sa rozbitého celého osobného auta. Tí jednoduchší na ňom dokonca nechajú aj evidenčné číslo.

Tony odpadu pribúdajú všade po rozsiahlom areáli. V halách aj na voľnom priestranstve. Všade množstvo odpadkov a ľudských výkalov. A v tomto žijú ľudia (vždy za 20 minút stretneme aj 6 až 10 ľudí bývajúcich v tomto svinstve), ktorí následne chodia do rovnakých potravín, iných obchodov a verejných budov ako my. Šírenie chorôb je možné a hodne pravdepodobné. Skutočne tento stav kompetentným nevadí?

Bývajúce individuá si do ako tak uzatvorených priestorov berú haluze a polámané stromy na kúrenie. A aj si tam kúria v provizórnych a životu nebezpečných „kachliach“, možno priamo otvoreným ohňom. Preto je drvivá väčšina priestorov vyhorená. Čaká sa na smrť tých ľudí?

Z areálu bývalého MILEXu sa teda stáva verejná skládka odpadov všetkého druhu.

Zopár aktuálnych pohľadov na rozrastajúce sa skládky prinášame aj dnes.

Podobné články

12 KOMENTÁRE

Najnovšie články