utorok, 23 júla, 2024

Možno Slovensko predsa len nie je stratené…

Najčítanejšie

Zuzana Šubová sa cíti nádejne.

Dňa 22. mája 2020 som nastúpila na úrad Správy štátnych hmotných rezerv SR ( SŠHR SR ) ako podpredsedníčka úradu.

Neprešli ani dva týždne môjho pôsobenia vo funkcii a už sa mňa nakontaktoval človek, ktorý sa ma snažil ovplyvniť v súvislosti s verejným obstarávaním na novú bezpečnostnú službu, ktorá má strážiť objekty SŠHR. Okamžite som nakontaktovala vyšetrovateľku NAKA a túto skutočnosť som oznámila OČTK.
Toto je aj oznámenie všetkým budúcim potencionálnym ,,záujemcom o informácie“, že nebudem v žiadnom prípade tolerovať podobné snahy o ovplyvnenie mojej osoby.

11. júna 2020 som uverejnila status o páchaní závažnej ekonomickej trestnej činnosti bývalého vedenia SŠHR. Jasne som sa vyjadrila, že už po krátkom čase vo funkcii som preverovaním zmlúv nadobudla jednoznačne presvedčenie, že musí nové vedenie konať aj v rovine trestno-právnej. Už 6 dní po tomto mojom statuse uverejnili médiá informáciu, že NAKA zadržala Kajetánovi Kičurovi v jeho bezpečnostnej schránke zlaté techličky za 250 tisic eur. Potvrdili sa moje prvotné podozrenia. Skoro v každej zmluve, ktorú považujem za problematickú figurovalo meno Jozefa Jantoša, ktorého ŠTS vzal v piatok do vyšetrovacej väzby v súvislosti s jeho pôsobením na SŠHR. Mojím preverovaním pochybných zmlúv bohužiaľ šliapem hadovi po hlave bosou nohou. To, že sa preverovanie zmlúv nepáči tým, ktorí participovali na tomto nekalom konani bývalého vedenia SŠHR pochopím, ale určite nepochopím to, keď mi hádžu polená pod nohy ľudia, od ktorých by som to nečakala.

Premiér Igor Matovič pre dennik SME povedal: „Preveriť treba každého z hmotných rezerv, Kičuru tam kryli.“

Tak uvidíme, či ochrana verejného záujmu, ktorý presadzujem, vyhrá nad túžbou po moci. Pokiaľ som súčasťou vedenia SŠHR, budem pokračovať v práci tak, ako doteraz a nenechám sa ani zastrašiť a ani dehonestovať. Slušnosť a čestnosť musí zvíťaziť nad lsťou a zákernosťou.
Bojujem ďalej za všetkých slušných a čestných ľudí.

Fotka Zuzany Šubovej.
Fotka Zuzany Šubovej.
Zdroj: FB

Podobné články

5 KOMENTÁRE

Najnovšie články