sobota, 20 apríla, 2024

Je to v poriadku, že obecné Hody sú spolitizované? – pýta sa poslanec OZ v Šoporni Gála

Najčítanejšie

Fakty a môj osobný názor k Hodom v Šoporni 2023.
Zopár faktov:
Priznám sa, že ma ako poslanca obce Šoporňa nemilo prekvapila informácia z platenej reklamy na fb p. Pellegriniho – HLAS – SD, že bude účastníkom na Hodoch v Šoporni v piatok o 18:00 hod a môžem si prísť podpísať jeho knihu.
Niežeby som mal antipatiu voči p. Pellegrinimu ako osobe, alebo strane, nakoľko žijeme v demokracii a každý má právo vyjadriť svoj názor, presvedčenie, ideológiu, ale myslím si, že ako poslanec obce by som o tom mal vedieť a preto sa natíska otázka, kto a prečo pozval p. Pellegriniho a čo na to obecní poslanci, ktorí kandidovali za iné politické strany, prípadne nezávislí?
Je to v poriadku, že obecné Hody sú spolitizované?
Nikde v informatívnom letáku k Hodom nie je spomenutá táto informácia a Hody sú primárne o nás obyvateľoch, zasvätenia kostola Panne Márii Snežnej, v minulosti spojenými Dožinkami, teda oslave a vďake za úrodu a práce nás obyvateľov.
Teda Hody by mali byť primárne o nás a našich hodnotách a nie o politike bez ohľadu o ktorú politickú stranu, jednotlivca sa jedná!
Môj názor je ten, že si strana HLAS – SD ako aj p. Starosta ako kandidát tejto strany na poslanca do NR si mali riadne prenajať priestor Rajčuri v iný termín a inak prilákať svojich priaznivcov.
Sú to predsa ich osobné ambície.
Nepripadá mi to príliš „sociálne“ nakoľko si Hody platíme prakticky my obyvatelia, samotná strana dostane pri súčasných preferenciách a zvolení milióny zo štátneho rozpočtu, teda našich peňazí a ešte bude možno aj vládnuť za naše peniaze.
Samotní kandidáti za poslancov strany sú takmer všetko majetní ľudia.
Pripadá mi nefér voči obyvateľom obce Šoporňa, taktiež neúctivé.
K programu Hodov len toľko, že som aj za veľké mená v play liste, ale bol by som rád, ak by sa tam objavili aj naše skvosty Važinka, Važina, Važinár ako ukážka našich reálnych tradícií a hodnôt ako som už neraz spomínal.
Prekvapil ma ohňostroj na terajšie Hody, ktorý obec zrušila práve na Nový rok s odôvodnením spolupatričnosti k zvieratkám a úspore financií v ťažkých časoch..
Teraz nám už nezáleží na tých zvieratkách, financiách?
Chýba mi logika vo vyjadreniach, činoch..
Len pre ilustráciu na poslednom zastupiteľstve sme boli poslanci informovaní, že havarijný stav výtlkov, chodníkov nie je možné momentálne riešiť z dôvodu financií.
Dúfam, že sa ako poslanec dočkám úplnej položkovej sumarizácie Hodov, teda kto a za akých podmienok predával občerstvenie na Hodoch a podobne.
Často sa stretávam s otázkou, či má DJ Huxomedia v Šoporni doživotný kontrakt..
Súhlasím s čo najnižším vstupným pre obyvateľov obce Šoporňa.
Ale pri tak kvalitných niektorých kapelách, interpretoch, ktoré nás stoja obrovské peniaze, by malo byt vstupné cezpoľným neobyvateľom obce jednoznačne vyššie, tým pádom by obec nebola plus mínus na nule, alebo s miernym ziskom z Hodov, ale obec by výraznejšie profitovala a mohla použiť prostriedky na zveľadenie obce.
Bežne je vstupné na Horkýže Slíže a podobné kapely tohto rangu 10 eur a vyššie – neobyvatelia obce.
V minulosti si takto privyrábali miestne organizácie – Športový klub, Rybári, Poľovníci a slušným ziskom tak odbremenili obecnú kasu o príspevok organizácii.
V každom prípade sa snažme si Hody užiť v prítomnosti svojich rodín, spomínaním na minulosť, prítomnosť a načrtnime si aj peknú budúcnosť so spoločnými hodnotami, ktoré nás budú Šoporňanov zdobiť, aby Hody neodzneli len posledným tónom pesničky zo zábavy a v žiare reflektorov..
Poslanec obce Šoporňa – Marek Gála
Zdroj: FB

Podobné články

64 KOMENTÁRE

Najnovšie články