sobota, 18 mája, 2024

Budú v Šintave premenovávať z úveru novo zrekonštruovanú ulicu?

Najčítanejšie

Šintava / Niekoľko poznámok k dianiu v obci preberaného na rokovaní OZ.

Asi najdôležitejšou udalosťou bolo zobratie úveru pre Obec Šintava vo výške  150 000 Euro.

Obec, o ktorej starostka Režňáková a pred ňou starosta Holička tvrdili, v akej je dobrej finančnej kondícii, nás týmto krokom prekvapila. Aj v tomto prípade je potrebné vidieť fakty.

Zdá sa vám suma  150 000 Eur povedomá? Máte na to dôvod.

Obec Šintava na tom skutočne nebola zle až do momentu, kedy musela vyplatiť dlh vo výške  cca 150 000 Eur za prehratý a nezmyselný súd iniciovaný práve Holičkom , ktorý si pravdepodobne osobné ambície a antipatie voči predchodcovi v úrade Jurčagovi riešil na úkor obce.

Keď bolo zrejmé, že obec bude musieť za prehratý spor platiť nemalú čiastku, poslanec Šimulčík navrhol vytvorenie dostatočne vysokej finančnej rezervy, aby následne obec nemusela ísť do nútenej správy. Šimulčíkov návrh poslanci podporili tak začala obec sporiť sumu, ktorá  ale vo výsledku nemôže nechýbať.

Keďže poslanci a starostka obce Režňáková nechceli pred občanmi a voličmi práce vo volebnom roku vyzerať ako úplní neschopáci a v obci je viac ciest na úrovni tankodromu, rozhodli sa zobrať úver práve v spomenutej výške.

Keď sa budú občania prechádzať po tejto ceste (pri hrádzi), mali by si spomenúť na nami toľko kritizovanú aroganciu v samospráve reprezentovanú v minulosti starostom Holičkom a v súčasnosti starostkou Režňákovou  – ani jeden z nich ani po zjavne prehratom súde nezasadli za rokovací stôl a nesnažili sa s oprávnenou stranou dohodnúť, ale stále za obecné peniaze zápasili a navyšovali tak konečný účet, ktorý obec zaplatiť musela – vedzte, že niet lepšieho názvu pre túto ulicu, ako napr. „Cesta arogantného starostu“, alebo „Ulica neschopných budovateľov“. Pri troche fantázie, možno dokonca „Ulica budovania vlastného ega.“

Je smutné, že pred problémom sme skutočne vo viere v rozum a pud sebazáchovy niekoľkokrát vystríhali, no zbytočne.

Druhým problémom preberaným na OZ, bola výstavba detských ihrísk. Opätovne išlo o zápas dobra a zla, riaditeľky ZŠ Zuzany Endelovej presadzujúcej detské ihriská a poslanca Ján Kavoňa, ktorého motiváciu v spore s riaditeľkou nepoznáme. Spor je ale zjavný.

Tretia vec sa týkala možnej pokuty za nedodržanie Ústavného zákona. Budú mať poslanci OZ sili, vôľu a odvahu opätovne zahlasovať za právo, spravodlivosť a poukázanie na aroganciu  moci voleného zástupcu?

Uvidíme to do konca volebného obdobia, ktorý sa nezadržateľne blíži.

Podobné články

10 KOMENTÁRE

Najnovšie články