utorok, 25 júna, 2024

Do prírody v Dolnej Strede nelegálne vyviezli balenú hydinu a mäsové výrobky

Najčítanejšie

Dolná Streda / Dnes v dopoludňajších hodinách nás kontaktoval občan, ktorý v Dolnej Strede asi 15 m od koryta rieky Váh našiel balené kurence s etiketami a pozostatky obalov po salámoch poťažne klobásach. Časť niektorých balíkov bola vyjedená pravdepodobne zvieratami.

Toto všetko sa nachádzalo v prírode pravdepodobne od víkendu, resp. to do prírody bolo vyvezené až po snežení.

Podľa etikiet na balíčkoch hydiny, tovaru končila záruka 5. až 7. decembra 2021, teda iba pred niekoľkými dňami.

Je potrebné upozorniť na fakt, že takýto odpad nemá v prírode čo robiť a môže byť považovaný za nebezpečný.

Na základe podnetu občana sme sa na miesto prišli pozrieť osobne s kamerou. Tak, ako písal v správe cez sociálnu sieť, išlo skutočne asi o 30 až 50 balíkov mäsa spolu s pozostatkami vo forme obalov.

V prvom rade sme sa telefonicky pokúsili kontaktovať starostu obce  Ľ.Šúryho, ktorý ale mobilný telefón nedvihol. Volali sme na Obecný úrad v Dolnej Strede, kde pracovníčka mala hodne práce a tak nás odkázala opätovne na starostu. Ten znovu mobil nedvihol.

Kontaktovali sme preto políciu, ktorá asi po trištvrte hodiny na miesto vyslala hliadku  OO PZ zo Serede.

Medzičasom na základe informácie od nálezcu zaslanej starostovi, miesto našli aj dvaja pracovníci OÚ. Po obhliadnutí miesta veterinárom, OÚ podľa slov jeho pracovníka miesto vyčistí a mäso zlikviduje v kafilérii.

Je minimálne neseriózne, ak niekto namiesto legálnej likvidácie odpadu, tento vyvezie do prírody a spôsobí tak náklady s jeho likvidáciou iným.

Podobné články

14 KOMENTÁRE

Najnovšie články