utorok, 25 júna, 2024

Životné prostredie znečisťujeme sami

Najčítanejšie

Sereď – Dolná Streda / O skládke lúženca ako pozostatku po uzatvorenej Niklovej huti v Seredi ako o naozaj veľkej environmentálnej záťaži už nepochybuje nik. Minuloročná návšteva ministra životného prostredia Jána Budaja  priamo na kopci jemného popolčeka dala nádej občanom na prijatie riešení zabraňujúcim jeho šíreniu po meste a vlastne celom regióne.

Krátka prechádzka po okolí skládky ale napovie, že niektorí arogantní ľudia už i tak hodne znečistenému životnému prostrediu bez zábran dokážu „naložiť“ ešte viac.

Priamo pri skládke lúženca  vzniká skládka nová. Táto však nemá pôvod v uzatvorenej fabrike, ale v ľudskej hlúposti. Namiesto na zberný dvor si niekto dá tú robotu a stavebný odpad vyvezie k ceste slúžiacej vlastne len ako obslužná komunikácia pre poľnohospodárske mechanizmy do priestorov, kam je vjazd motorovými vozidlami možný len na povolenie.

Je skutočne len na nás, kedy si nami tak obdivované zvyky z krajín na západ od Slovenska osvojíme a kedy si vlastné životné prostredie prestaneme cielene znečisťovať sami vlastnou nezodpovednosťou a hlúposťou.

Podobné články

Najnovšie články