utorok, 25 júna, 2024

Práve teraz: Šintavské deti BEZPEČNE na prázdniny“ – mobilné detské ihrisko je plné detí – AKTUALIZOVANÉ

Najčítanejšie

Šintava / Už dve hodiny sa po skupinách na Mobilnom detskom dopravnom ihrisku projektu  „BEZPEČNÉ MESTO“ striedajú deti všetkých ročníkov  ZŠ v Šintave.

Po pol hodinových intervaloch sa menia na stanovištiach kde získavajú vedomosti z dopravnej výchovy, poskytovania prvej pomoci a následne praktickej jazdy na detskom dopravnom ihrisku, na ktorom sú kužeľmi vytýčené trasy a pri cestách sú reálne dopravné značky, s ktorými sa detičky môžu stretnúť v bežnej cestnej premávke.

Inštruktáž vykonáva preventistka  OR PZ Galanta, Dáša Kollárová.

 

– – –

AKTUALIZOVANÉ – pridané VIDEO z akcie:

Dopravné ihrisko je o 12:00 hodine k dispozícii pre družinárov a verejnosť. O 15:00 hodine na ihrisko prídu šintavskí škôlkári.

Mobilné detské dopravné ihrisko bude pre deti zo Šintavy k dispozícii dnes do  17:00 hodiny.

O 15:00 hodine sú na ihrisko pozvaní aj rodičia detičiek, ktorí si budú môcť vypočuť krátku inštruktáž ako postupovať pri úrazoch detí a to napr. zlomeniny končatín, poliatie vriacou vodou, zástava dýchania, a skúsiť praktické poskytovanie prvej pomoci a resuscitáciu.

Počas predpoludnia deti z hasičského krúžku v spolupráci s DHZ Šintava vykonali dve ukážky protipožiarneho útoku a školákom predviedli, ako vyzerá a čo dokáže hasičské auto.

Počas konania akcie detičky zo Šintavy čaká prekvapenie v podobe ľadovej drte ako občerstvenia od  GM Coffee.

Pre deti zo Šintavy dnešnú akciu pripravilo OZ Občan rozhodni s projektom BEZPEČNÉ MESTO.

Akcia je pripravená v spolupráci s OR Policajného zboru v Galante, profesionálnou záchranárkou  Zitou Csemezovou a sponzormi  HRACHOSTAV s.r.o. a GM Coffee.

Reportáž z celého dňa uvidíte tu na SeredOnLine.sk

Podobné články

4 KOMENTÁRE

Najnovšie články