pondelok, 15 apríla, 2024

Ďalší chodník bol pre chodcov prakticky dva týždne neprechodný. Obchádzať výkop museli po ceste.

Najčítanejšie

Sereď / Skutočnosti, že vedenie mesta pri realizáciách stavebných prác a rekonštrukciách  verejných priestranstiev ignoruje bezpečnosť chodcov aj na najfrekventovanejších cestách v meste, sme písali už niekoľko krát. Naposledy v súvislosti s úplným odstavením chodníkov po obidvoch stranách hlavného ťahu v smere od  svetelnej križovatky na železničný nadjazd. Článok s fotodokumentáciou sa nachádza tu:

Od svetelnej križovatky na železničný nadjazd a smerom do firiem za ním, majú chodci problém dostať sa bezpečne

V súvislosti s rekonštrukciou chodníkov pri už spomenutej svetelnej križovatke sme písali aj o znemožnení prístupu s bezpečnému prechodu cez cestu po priechodoch zabezpečených semaformi. Chodci a dokonca mamičky s kočíkmi chodili po stavenisku a tomu zodpovedajúcom blate. Článok s fotodokumentáciou sa nachádza tu:

“…toto je dalšia cigánska robota. Organizovaná neschopákmi na radnici…” – píše obyvateľ mesta

Človek by povedal, že po toľkej oprávnenej kritike stavu spôsobeného nezodpovednými, no o veciach rozhodujúcimi ľuďmi sa poučia a chyby opakovať nebudú. A rovnako nebudú už riskovať ani úraz poťažne život chodcov. Chce to len rozmýšľať, prípadne sa zaujímať o to, ako bezpečnosť chodcov pri rekonštrukciách riešia v zahraničí.

Nie, nepoučili sa. Pravdepodobne znovu nie je žiaden poslanec, prednosta ani primátor a  ich  manželka či dieťa, ktoré by bolo odkázané chodiť po blate, rozkopanom chodníku, alebo kočík s dieťaťom  tlačiť po najfrekventovanejšej ceste v meste, ktorou tentokrát výjazd na rýchlostnú komunikáciu R1 v smere na Trnavu, Trenčín a Bratislavu nepochybne je.

     

Posledné dva týždne prebieha pripájanie Sociálnych bytov mesta Sereď na verejnú kanalizáciu (áno, tu a teraz v roku 2021), čo si vyžiadalo rozkopanie chodníka a počas stavebných prác aj jeho blokovanie stavebnými mechanizmami.

Ako tento stav pre bezpečnosť chodcov (NE)vyriešili kompetentní?

Výkop na chodníku ohradili, čím po chodníku zamedzili prechádzanie chodcov úplne. Všetci chodci, ako aj už spomenuté mamičky s kočíkmi počas doby rekonštrukcie museli snáď  len meter široký výkop ohradený z oboch strán obchádzať po ceste a to sa ešte aj veľa krát vyhýbať odstaveným autám pred mestskou nehnuteľnosťou Sociálnych bytov. A pritom stačilo obyčajné, jednoduché a lacné premostenie výkopu.

Pre neznalých situácie, počas dňa je pre hustotu premávky a spôsob jazdy väčšiny vodičov problémom do tejto cesty vycúvať autom. To však vedia všetci, okrem ľudí na úrade. Prečo je tomu tak?  Skutočne sa nedočkáme rozmýšľajúcich volených zástupcov a úradníkov? Fakt je treba nešťastie, aby veci boli menené?

Poznámka na záver pre neznalých pomerov – Trnavská ulica má chodník len po jednej strane a tak obídenie výkopu po inom chodníku možné skutočne nebolo.

Podobné články

25 KOMENTÁRE

Najnovšie články