pondelok, 15 júla, 2024

Ďalší „architektonický skvost“ v meste Sereď

Najčítanejšie

Sereď / Ďalší ťažko opakovateľný „architektonický skvost“ po vzore vedenia mesta sa nachádza oproti Mestskému úradu na trávniku pri kostole.

Kusom betónu na seba uloženého do ťažko identifikovateľnej zostavy, samospráva tentokrát upútala aj seredcynik  na instagrame.

Pointa betónov uložených na sebe teda ušla viacerým občanom.

V súčasnej dobe je ťažko povedať, čo architekt svojim návrhom myslel. Ak tento kúsok sleduje utajený zámer, možno by bolo fajn do jeho blízkosti umiestniť návod na pochopenie.

My sa na účel bežnému človeku nezrozumiteľnej betónovej skladačky spýtame kompetentných na MsÚ.

– – –

Dobrý deň,

včera, 2. 6. 2021 o 10.36 hod. ste mi telefonicky položili nasledovnú otázku: Medzi mestským úradom a kostolom sa nachádza nový architektonický prvok. Nejaké zlepence, neviem to pomenovať. Chcem vedieť, kto to navrhoval, kto vybral architekta a koľko tento skvost stál daňových poplatníkov.

Zasielam Vám nasledovnú odpoveď:

Betónový kváder s kvetináčom, ktorý máte na mysli, sa na tomto mieste nachádza niekoľko desiatok rokov. Bohužiaľ, neviem Vám zistiť informáciu, kto a kedy ho tam umiestnil. Daňoví poplatníci mesta sa preto na jeho zriadení ani údržbe za ostatných minimálne 30 rokov nepodieľali.

Je pravdepodobne pozostatkom predchádzajúcej skulptúry. Nakoľko jej aktuálnu kvetinovú výzdobu nezabezpečuje ani mesto Sereď, ani RK farský úrad Sereď, do jeho skrášlenia sa pravdepodobne zapájajú dobrovoľníci z nášho mesta.

V tejto súvislosti si Vás, pán Majko, aj ostatných občanov mesta, dovoľujem poprosiť o spoluprácu. Ak disponujete niekto informáciami, ktoré by mestu mohli dopomôcť k identifikovaniu pôvodu tejto skulptúry, budem Vám za ne vďačná. Vopred ďakujem za pomoc.

S pozdravom, Ing. Zuzana Slahučková

Podobné články

51 KOMENTÁRE

Najnovšie články