pondelok, 15 júla, 2024

Poslanci MsZ v Seredi a primátor Tomčányi – hanbite sa !

Najčítanejšie

Sereď / Stovky podnetov občanov a obyvateľov mesta a dnes už tisíce diskusných príspevkov na SOL kritizujúcich  slabú zimnú aj letnú údržbu verejných priestranstiev v meste, rozpadnuté chodníky, cesty a parkoviská v meste, hrdzavú vodu tečúcu z verejného vodovodu, predražené a ešte aj nekvalitne urobené zákazky platené z verejných peňazí a odfláknuté rekonštrukcie chodníkov, nás viedli k výroku:  „Poslanci MsZ v Seredi a primátor Tomčányi – hanbite sa !“

Prečo?

Iba zopár dní dozadu začal ďalší školský rok. Dnes nastúpili na ZŠ Komenského deti a – nás rodičov po stránke bezpečnosti neprekvapilo nič. Chodníky vybudované za čias socializmu sú už roky rozpadnuté a rodičia mylne dúfali, že popri viac ako 5 MILIÓNOVEJ investícii do rekonštrukcie štadióna s jeho prebudovaním na 1. ligu financovanej z verejných finančných zdrojov, sa nájdu nejaké drobné aj na nový chodník pre naše deti. Peniaze na chodník, po ktorom denne prejdú stovky detí poslanci MsZ a vedenie mesta nenašli.

Tak aj dnes deti chodili a ešte dlho chodiť budú po chodníku, ktorý sme drali pred 45 rokmi my. A ešte nejaké to desaťročie skôr, naši rodičia…

Podrobné fotografie vyhotovené dnes, by mali byť dostatočnou vizitkou priorít poslancov MsZ a primátora Tomčányiho a zároveň by mali stačiť pre rodičov k zamysleniu sa nad tým, či mesto potrebuje  niekoľko miliónový štadión pre viac menej mimo Seredských a dokonca zo zahraničia nakúpených profesionálnych hráčov súkromnej akciovej spoločnosti, alebo nový chodník v areáli základnej školy za niekoľko tisíc Eur.

Ide o bezpečnosť a poslanci MsZ a primátor Tomčányi si asi nevšimli, akému bezpečnostnému riziku pre ich zvrátené priority presadzované z verejných peňazí, sú denne vystavované naše deti.

Tu je dôkaz:

No a samozrejme už vyššie prezentované rozpadajúce sa pol storočia staré chodníky.

Stav chodníkov na ZŠ Komenského ul. monitorujeme pravidelne viac rokov. Chodníky sú v rozklade a my sme dúfali, že keď sa tak nestalo už pred 10 rokmi, tak najneskôr počas týchto prázdnin budú chodníky nové. Nie sú.

Na jednej strane dlhodobo nie sú udržiavané verejné trávnaté plochy,  rozpadá sa viac ako pol storočná infraštruktúra na škole a v meste, pijeme špinavú vodu, nemáme v meste cyklotrasy ani na úrovni bežnej obce v okolí, no na strane druhej štedro dotujeme futbalistov komerčne hrajúcich prvú ligu a rekonštrukciu štadióna v miliónoch Eur. Na štadióne je trávnik samozrejme počas celého roka udržiavaný na úrovni golfového ihriska.

Je takéto nakladanie s verejnými finančnými prostriedkami normálne, v súlade s verejným záujmom a v súlade s dobrými mravmi? Na túto otázku nech si dá odpoveď každý obyvateľ mesta sám.

Podobné články

42 KOMENTÁRE

Najnovšie články