sobota, 18 mája, 2024

Spolupracovala prokurátorka galantskej prokuratúry s mafiou v Seredi?

Najčítanejšie

Dochádza na naše slová. Podozrenia naberajú jasnejšie kontúry…

V piatok 21. mája 2021 SME  uverejnilo materiál popisujúci možnú spoluprácu okresnej prokurátorky Bégerovej so sereďským kriminálnym podsvetím. Toto mal potvrdiť tzv. „kajúcnik“, teda osoba obvinená z drogovej trestnej činnosti.

Článok nájdete aj tu: https://domov.sme.sk/c/22663181/prokuratorka-begerova-je-podozriva-zo-spoluprace-s-gangom-zo-serede.html

Je na orgánoch činných v trestnom konaní, či, kedy a ako vyšetria vážne podozrenia smerujúce k prokurátorke okresnej prokuratúry. Musia však chcieť vyšetrovať, nie nechať prípad „vyhniť“ do stratena. Totiž voči osobe na takto vysokej a pre právo a spravodlivosť dôležitej funkcii, je aj podozrenie problémom. A problémom je aj pre spoločnosť ako takú.

Ide však o problém tak vážny, že po zverejnení informácií v SME nemôžeme zostať nečinní a ignorovať podozrenia, hlavne vtedy, kedy obdobnými podozreniami týkajúcimi sa okresnej prokuratúry  už roky disponujeme aj my.

Vo viacerých prípadoch sme nadobudli dojem, že prokuratúra (ne)koná, alebo koná  vyslovene neštandardne. V niektorých prípadoch nadobúdame dokonca dojem, akoby bola prokuratúra advokátskou kanceláriou osôb, na ktoré boli podané trestné oznámenia. Jedná sa najmä o niektorých volených zástupcov mesta Sereď a niektorých okolitých obcí.

Máme podrobne zadokumentovaných niekoľko prípadov, pri ktorých diplomaticky povedané  polícia a prokuratúra je k podozrivým z trestnej činnosti neštandardne zhovievavá a v porovnaní s inými obdobnými prípadmi v SR, sa až príliš často „skutok nestal“.

Len poskladaním konkrétnych prípadov, mien a súvislostí v určitom časovom období nám napovedá, že na spôsob dozorovania konkrétnych prípadov Okresnou prokuratúrou v Galante, sa budeme intenzívne pýtať generálneho prokurátora.

Podobné články

47 KOMENTÁRE

Najnovšie články