utorok, 23 júla, 2024

„prečo sú všetky trávnaté plochy v meste neokosené? na žiadne ihrisko sa nedá ísť, deti majú trávu do pol pása. otras“

Najčítanejšie

Sereď / Stále častejšie obyvatelia mesta kritizujú vedením mesta nezvládnutú už aj úplne bežnú údržbu ako čistotu a kosenie verejných priestranstiev v meste Sereď.

Včera nám v redakčnej pošte obyvateľka Adriana napísala:

dobrý, viete zistiť od mesta, prečo sú všetky trávnaté plochy v meste neokosene? na žiadne ihrisko sa nedá ísť, deti majú trávu do pol pása. otras

Spýtame sa vedenia mesta. Nepokosené plochy v meste sú prakticky stále, takže otázka to je oprávnená.

Sú ale občania, ktorí kritiku vedenia mesta za nevykonanú či nekvalitne vykonanú im zverenú a nami obyvateľmi zaplatenú prácu  akosi nepripúšťajú. Je ich viac, napr. tento prípad:

„Anonym  Pán Majko,to aký zvatsovaci objektív ste použil na tú veľkú burinu na strkovom napise.Navrhujem tam postaviť takú búdku a jedného zamestnanca,ktorý bude mať na starosti len tu burinu,a okamžite ju zlikviduje,a to hneď pri zárodku.“

Netreba búdku, stačí plniť si povinnosti tak, aby burina nebola vo výške 1,5 m a nesiahala nad odparkované autá, či svojim vzrastom neatakovala okná na prvom poschodí.

Stav z dnešného rána na Trnavskej ulici pre sociálnymi bytmi, teda nehnuteľnosťou patriacou Mestu Sereď je na týchto fotografiách.

 

Vyzerá to tak, že dnes bude burina pokosená…

Ten istý anonymný diskutujúci napísal aj toto:

„Anonym    Pre Majko,neviem či je závislé na niekom finančné,to sa zrejme nikdy,nikto nedozvie,ale v každom,prípade a v každé situácie je VYSOKO NEOBJEKTIVNE,a na jedno oko nevidí.A to,že by mali byť médiá objektívne,to je prosím pekne naše nejaké prianie.No žiadne nie je a ani nebude.Je to,ako sa povie už normálny jav“

Propaganda a anonymné útoky na oprávnenú kritiku médií kritizujúcich „len“ skutočnú aroganciu moci a neplnenie si povinností v samospráve, namiesto verejnej  výzvy voleným zástupcom, aby s rozpočtom  15 miliónov Eur ročne  podali zodpovedajúci výkon a pre občanov priniesli aj náležitý výsledok.

Pýtame sa anonymného diskutujúceho – čo je neobjektívne na fotografiách burinou zarasteného predraženého a z odpadu vyhotoveného štrkového nápisu, či zadokumentovaného stavu na verejnom priestranstve?

 

Podobné články

44 KOMENTÁRE

Najnovšie články