nedeľa, 21 apríla, 2024

„mesto sered ide zase zvyšovať cenu za odpad. To je najjednoduchšie, veď nech to občan zaplatí“ – píše občan v diskusii

Najčítanejšie

V diskusii pod jedným z článkov dnes večer pribudol príspevok hodný zamyslenia sa a komentárov občanov k jedinému čo vedenie mesta pravidelne vie – zdraženiu vývozu odpadu.

Idem od témy. Ale mesto sered ide zase zvyšovať cenu za odpad. To je najjednoduchšie, veď nech to občan zaplatí. Prečo sa mesto nezačne zaoberať riešeniami ktoré majú v iných obciach? Napr. V takej Salgocke ? P. Majko toto je aj návrh pre Vás, spraviť reportáž/ článok, ako funguje separovanie a vývoz odpadu napr. V Salgocke. Je to tu kúsok. Položenie otázok vedeniu, či plánujú niečo podobne zaviesť.
Tiež by som bol rad ak by sa na tuto tému rozbehla diskusia aj medzi obcanmi.
A sú aj iné obce na Slovensku, ktoré sa zaoberajú adresným spôsobom vývozu odpadu – občan platí len za to koľko odpadu vyprodukuje. Kto separuje platí menej. Prečo majú ľudia platiť rovnako keď jeden vyprodukuje plny smetiak a druhý iba štvrtinu?
Riešenia ako to dosiahnuť na trhu sú, treba ich len nasadiť a zrealizovať.

Znovu nás teda poslanci MsZ a vedenie mesta pripraví o peniaze. A to sme mali mať odvoz bioodpadu na desiatky rokov zadarmo (primátor Tomčányi za to udelil z verejných financií prednostovi Krajčovičovi 60 000 Eur odmien), zberný dvor zmenil pravidlá odoberania odpadu od obyvateľov mesta a poslanci mimoriadne štedro dotujú aktivity pre úzku záujmovú skupinu občanov.

Kladiete si aj vy otázku, kedy začne primátor od podriadených za naše peniaze vyžadovať zavádzanie progresívnych metód už dávno využívaných aj v menších obciach? Pýtajte sa primátora Tomčányiho a poslancov MsZ. Na základe aj vašej vôle majú v rukách nielen moc, ale aj zodpovednosť a podľa zákona aj povinnosť občanov – voličov informovať o činnosti súvisiacej s výkonom ich mandátu.

Podobné články

43 KOMENTÁRE

Najnovšie články