sobota, 20 apríla, 2024

Neporiadok pri Mestských sociálnych bytoch je stále väčší. Chodia primátor a poslanci okolo so zaviazanými očami?

Najčítanejšie

Sereď / Neporiadok v meste Sereď a systematické neudržiavanie priestorov okolo mestskej nehnuteľnosti „Sociálne byty mesta Sereď“ na Trnavskej ulici je večnou témou už od vzniku novín.

Po desiatky krát sme v minulosti upozorňovali vedenie mesta na neplnenie si základných povinností správcu sociálnych bytov čo však nepomáha, alebo má len veľmi krátkodobý účinok.

Spravidla po niekoľkých publikovaných materiáloch v novinách kompetentné osoby zabezpečili odvoz odpadkov spred sociálnych bytov. No treba povedať, že sa tak udialo na náklady nás všetkých čo je neprijateľné. Odpad tvoria konkrétne osoby a konkrétne osoby za jeho likvidáciu musia aj platiť.

Je tomu už pár mesiacov čo sme v niekoľkých článkoch upozornili na sporák a množstvo odpadu okolo neho vyhodených prakticky na ulici pri smetných kontajneroch. K dnešnému dňu sa však neudialo nič – starý sporák je na svojom mieste len poľahnutý pri múre a z časti rozbitý. Spolu s ostatnými odpadkami ale vstup do mesta špatí rovnako.

 

Posledné týždne nie je ale najväčším problémom samotný už mesiace na odvoz a likvidáciu čakajúci sporák. Hlavným problémom posledných týždňov je množstvo odpadkov priamo na ulici, teda už mimo objekt mestských sociálnych bytov. Odpadky sú sústavne rozfukované vetrom po okolí, čo však nik nerieši. V mestských sociálnych bytoch je premávka ako na jarmoku, prázdnotou teda nezívajú. Je výlučne chybou vedenia mesta, že dotyčné ubytované osoby nie sú zaiteresované na poriadku v nehnuteľnosti a okolo nej.

Okoloidúci občania nás už dlhšiu dobu upozorňujú aj na množstvo odpadkov vo vedľajšom objekte, ktorého pozemok má byť mestský, len nehnuteľnosť na ňom má byť súkromná. Fotografia z dnešného dňa skutočne dokazuje ďalšiu kopu odpadu, ktorá spôsobuje jeho rozfukovanie a možné zhromaždisko potkanov a myší, ktoré následne likvidujú majetok okolitých susedov. Ani tu mesto do dnešného dňa nezasiahlo a neprijateľný stav toleruje.

Ďalším problémom okolia sociálnych bytov a predmetnej s nimi susediacej nehnuteľnosti obývanej Rómami je sústavné parkovanie áut na chodníku a trávniku. Pri parkovaní na chodníku musia chodci autá obchádzať po blate a pri parkovaní na trávniku prirodzene rozjazdená hlina a blato následne vzniká.

Po desiatkach publikovaných článkov a dokonca v minulosti aj samostatnej rubrike v novinách s názvom Sociálne byty mesta Sereď, by už konečne vedenie mesta mohlo pochopiť, že zodpovednosť za stav v sociálnych bytoch nenesú občania, ale správca nehnuteľnosti.  Za (ne) konanie správcu zodpovedá konateľ a štatutár mesta Ing. Martin Tomčányi rovnako, ako za ostatné dianie v meste. Je len na ňom, či si dokáže urobiť poriadok so svojimi podriadenými, alebo či sa bude pred zodpovednosťou skrývať.

Situácia sa z roka na rok zhoršuje. Dokedy budú tento mestský bordel ľudia trpieť?

 

Podobné články

18 KOMENTÁRE

Najnovšie články