utorok, 25 júna, 2024

Chodník na Hviezdoslavovej je odfláknutý. Firma s nami (občanmi-investormi) nekomunikuje. Čo spraví primátor mesta Tomčányi?

Najčítanejšie

Sereď  /  Snahy o získanie vyjadrenia firmy RP Staving s.r.o. z Pliešoviec sú neúspešné. Zástupca firmy nám telefonicky povedal, že oni priamo zákazku nezrealizovali, ale prácu vykonala dodávateľská firma a ešte minulý týždeň si vyžiadal fotografie vyhotovené nami. Zaslali sme ich a čakali sme na reakciu. Firmu sme skúsili opätovne kontaktovať telefonicky – bezúspešne. Následne znovu s rovnakým výsledkom. Naše snahy dať možnosť dotknutej strane na vyjadrenie sú vždy nadštandardné a tak sme to skúsili počas 4 dní 3 razy.

Vedeniu spoločnosti pravdepodobne nezáleží na jej mene a nemá záujem reagovať na podnety občanov, z daní ktorých je práca firmy platená.

V diskusii pod prvou sériou fotografií z chodníka na Hviezdoslavovej ulici sa mimo skutočne realitu hodnotiacich  príspevkov objavili aj takéto:

A7 5. júna 2020, 19:10
Co sa cudujete, ked na tieto prace objednali firmu, ktora bola zalozena pred necelym rokom. Obrat mala 19 tisic eur, nema ziadny majetok, ziadne stroje (vsetky si len prenajima), nema vlastnych zamestnancov, ma vobec skusenosti a referencie??? na zaklade coho bola vybrana? len na zaklade najnizsej ceny?
Ak aj bola najnizsia cena – ale musi byt odvedena kvalitna praca? takyto hnoj nemal zodpovedny pracovnik mesta prevziat a nemali vyplatit.
Ale hlavne ze v seredskych novinkach sa pochvalia, ze zasa spravili dalsi chodnik (ze je napicu nevadi, hlavna vec ze je) a rovnaku propagandu robi na SOL aj Tothova – platena Tomcanyim.
Ved si porovnajte Tothovej clanok a Milosov, ktory ukaze realitu a nekvalitu odvedenej prace.
pre Hviezdoslav 5. júna 2020, 21:21
typicky tomčányiovská robota. Odfláknuté jak malina. Ale hlavne že je náše brucho spokojné

Pre anonym 6. júna 2020, 12:29
V obrubnikoch. Treba vsak podotknut ze pan Majko odfotil najhorsie casti. Su miesta a tych je vacsina kde to vyzera dobre. 😃

názor 8. júna 2020, 14:35
Bolo by dobre, keby sa niektorí ľudia nenavážali do p.Majku. Tak ako to píše -och joj- nikto na nedostatky nepoukazuje, všetko nám je dobré. A keď je niekto spokojný s takto odvedenou prácou, nech si tú firmu objedná domov!

a tiež tento príspevok:

Pre pre anonym 6.juna 12:29 6. júna 2020, 13:56
neodfotil tie najhoršie časti, horšie tam ešte len sú ďalej k stanici. Perličkou sú napojenia chodníka z cesty, pri najbližšej búrke tam tie domy vytopí, lebo všetka voda stečie z cesty na chodník a do základov domov…

Keďže máme záujem prinášať informácie objektívne, na Hviezdoslavovu ulicu sme sa vrátili a prinášame fotografie chodníka zhruba od miesta, kde sme pri fotografovaní skončili v prvom článku.

 

V jednom z príspevkov diskutujúcich sa objavila aj poznámka o tom, že pri daždi bude voda z chodníka tekať pod bránu a do dvora. Áno, s najväčšou pravdepodobnosťou to tak je.

Vzhľadom na nekontaktnosť realizačnej firmy vysporiadanie sa s problémom nechávame na vedenie mesta, ktoré firmu na uvedené zákazky financované z verejných finančných zdrojov nakontrahovalo a zodpovedá sa teda nielen občanom ale aj pred legislatívou.

Otázky budeme teda dávať primátorovi a štatutárovi mesta Sereď   Ing. Martinovi Tomčányimu.

 

– – –

Predchádzajúce články sme uverejnili tu:

Kvalitou prác pri rekonštrukcii chodníka sa mesto chváli, alebo sa na ňu v článku sťažuje?

 

Zrekonštruovaný chodník na Hviezdoslavovej ulici

Podobné články

59 KOMENTÁRE

Najnovšie články