utorok, 25 júna, 2024

„Ide o veľké peniaze. Neprekazíš nám to, len to komplikuješ a predražuješ. Poď medzi nás, budeš aj ty milionár“ – 1. časť

Najčítanejšie

Keď som sa pred asi desiatymi rokmi osobne stretol s poslancom, ktorý mi toto povedal – neveril som. Fakt som neveril a netušil, ako ťažký je zápas za právo, spravodlivosť a proti dobre organizovanej skupine ľudí, ktorých spájajú peniaze.

Výhody v každej forme. Zákazky pre firmy, územný plán zohladňujúci  záujmy developera či vlastníka viacerých pozemkov určených na výstavbu, hladký priebeh stavebných konaní, či kontakty na úradoch, polícii, prokuratúre a v justícii a krytie všade tam, kde to kedy je potrebné.

Systém, v  ktorom „do správnych rúk“ tečú dôležité a hodnotné informácie. A obchodovanie s nimi. Teda to, kam sa nemá šancu dostať bežný podnikateľ či občan. Preto – „poď medzi nás…“. A preto len niektorí podnikatelia sú „vyvolenými“ a následne zaujímavými sponzormi verejných podujatí, novoročných ohňostrojov a samozrejme volebných kampaní.

Pre úplnosť informácie dodávam, že mi nebol ponúknutý úplatok, ale legálna obchodná zmluva na úvod v objeme 33 000 Eur ročne, teda fajnový miliónik bývalých Sk. S valorizáciou nepochybne počítali. Nie, ponuku som nezobral, a tak nie som v kruhu „vyvolených“ a dnes tam už nie je ani ten poslanec.

Pred rokmi som si fakt myslel, že čestní ľudia môžu vážne zmeniť svet, preto zmeniť mesto v ktorom žijú a kde každý pozná každého, by malo byť ľahké. Nie je. Skazených a ľudí parazitujúcich  na systéme je veľa a tých, ktorí investujú súkromné peniaze, čas a energiu do verejnej očisty je málo. V takom meste je na ruke viac prstov, ako takto rozmýšľajúcich občanov. Žiaľ. A ešte aj tá trocha sa ťažko dáva dohromady. Ich cieľ totiž nemá iné pojítko, ako transparentnosť správy vecí verejných, odhalenie špinavostí volených zástupcov, tunelovania verejných peňazí, a korupcie. Sú to ciele síce šľachetné, no v súčasnej spoločnosti sa veľmi nenosia. A tak oni samotní okrem získania množstva nepriateľov a s tým spojených problémov ani pri pozitívnom výsledku nič nedostanú a úprimne – už ani nič nečakajú.

Pýtate sa, o čom to vlastne píšem?

Na úvod si vypočujte rozhovor Moniky Tódovej z Denníka N s kajúcnikom Bernardom Slobodníkom obvineným vo viacerých korupčných kauzách. On sám hovorí, že bol súčasťou organizovanej zločineckej skupiny.

Je to zhruba hodinka videozáznamu, ktorá vám zmení pohľad na svet, v ktorom žijeme. Síce z celoštátneho  meradla, no je to potrebné pre pochopenie obsahu a kontextu uvedeného v prvej časti tohto malého a z pohľadu doby bezvýznamného článočku.

On má ale svoje pokračovanie…

Podobné články

29 KOMENTÁRE

Najnovšie články