Krádeže katalyzátorov sú stále jednoduchým zdrojom príjmu

Anka Mužlayová Milí spoluobčania, prosím dávajte si pozor na svoje autá, ktoré máte pred domom na verejnom priestranstve. Zo štvrtka na piatok nám ukradli katalyzátor,je to ohlásené.Sú to ,, šikovní zlodeji,,. Všímajte si prosím všetko. Zdroj: FB Asi je tu otázka, ako je možné zabrániť krádežiam a čo preto môže urobiť každý z nás. Najjednoduchším spôsobom je ostražitosť bežných ľudí na ulici a pri akomkoľvek podozrivom konaní aj pri aute suseda, okamžité oznámenie tohto konania na políciu. A dôležitým preventívnym opatrením by mali byť aj bezpečnostné kamery v obciach, ktoré by konečne nemali slúžiť na sledovanie aktuálnemu vedeniu obce či mesta nepohodlných občanov, ale k tomu, pre čo boli inštalované a platené z verejných finančných zdrojov. Kombináciou uvedeného teda skutočne môžu mať zlodeji výrazne sťažené podmienky a nejedna zlodejská partia môže skončiť v putách priamo prichytená na mieste činu. – – – Na ilustračnej fotografii: aj z auta havarovaného pri ceste zlodeji katalyzátor vymontovali veľmi rýchlo.]]>

Total
0
Shares
2 komentárov
  1. Tak by mali naše orgány začať konať z opačného konca..
    Keď vieme schváliť zákon, ktorý mi nedovoľuje zbaviť sa vraku auta inak, ako do za poplatok odovzdať vrakovisku, rovnako ako zákon nedovoľuje šrotoviskám vykupovať dopravné značky od hocikoho.
    Tak zavedieme povinnosť vykupovať katalyzátory iba od majiteľov servisov.
    Následná kontrola šrotovísk a daných majiteľov môže prispieť k odhaleniu špekulantov, ktorých bude v súčastnosti len pribúdať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Predch. príspevok

Za snahou nevymenovať hlavného kontrolóra obce Váhovce môže byť strach z výsledkov kontrol

Ďalší príspevok

PADNI KOMU PADNI, pán poslanec Pellegrini!