utorok, 23 júla, 2024

Fazuľová ulica v Šoporni je ako tankodrom, no starosta sa na ňu nemá čas ísť pozrieť

Najčítanejšie

Šoporňa /  Nepochybne aj obyvatelia obce Šoporňa na kanalizáciu čakajú už dlhú dobu a teda jej realizáciu neodmietajú. Ťažko je ale veriť, že akceptujú stav, kedy buď svojim rodinným domom sa autami nedostanú vôbec, alebo ak sa dostanú, tak za cenu ich poškodenia.

Obyvateľ Fazuľovej ulice nám napísal tento e-mail:

Dobrý pán Majko, 

Fazuľová ulica Šoporňa. Tankodrom. A pán starosta po telefonáte, nemá čas sa ísť pozrieť. Keď som sa ho pytal či prípadne škody na autách bude hradiť obec, tak že to je vyšší záujem. My nemáme jednoducho tadiaľ jazdiť teraz, aj keď tam byvame. 

Viktor Hofer

 

K e-mailu priložil aj fotografie dokomentujúce ním popísané a telefonicky dovysvetľované fakty týkajúce sa odfrézovania asfaltu vozovky no jeho neodpratania tak, aby bola cesta zjazdná. Aj keď s problémami, ale zjazdná.

Zo samotného e-mailu nám úplne nebolo jasné k akej komunikácii so starostom obce Šoporňa Machom zo strany občana došlo, no v telefonickom rozhovore nám obyvateľ Viktor Hofer potvrdíl, že starosta nemal záujem problém bližšie rozoberať, povedal že nemá čas ísť sa na ulicu pozrieť a keď sa spýtal na náhradu škôd na aute, starosta mu mal povedať, že sa jedná o vyšší záujem a obyvatelia ulice jednoducho nemajú teraz k svojim domom jazdiť.

Ide o veľmi zaujímavý prístup starostu, ktorý sa inak ako aroganciou moci nazvať nedá. Podľa slov pána Hofera, asfalt bol odfrézovaný v pondelok a odvtedy v prácach nikto nepokračuje. Znamená to teda, že obyvatelia domov v tejto ulici sú stavbou postihnutí viac, ako by pri efektívnej organizácii byť mohli. Pán Hofer nedisponuje informáciou, kedy bude odfrézovaný asfalt z ulice odstránený, kedy prebehnú samotné práce a ako dlho budú trvať. Pri takejto komunikácii so starostom obce sa to s najväčšou pravdepodobnosťou od neho ani nedozvie. Majú sa snáď obyvatelia stotožniť s tým, že pri väčšej rozkopávke nebudú mať zabezpečený žiadny prístup k svojim domom, nákupy a to i väčšieho rozsahu budú vláčiť v rukách a to po dobu, kedy bude ukončenie prác vyhovovať samotnému dodávateľovi?

Pravdepodobne na základe podnetu obyvateľa ulice Viktora Hofera  firma čiastočne terén upravila ťažkým mechanizmom, no asfalt z ulice odstránený nebol a na osobné autá sú na vozovke stále veľké kusy asfaltu, ktorý môže autá poškodiť.

Každá stavba by mala byť viditeľne označená tabuľou, na ktorej by sa všetky tieto informácie mali nachádzať. Na tabuli by sa ďalej mali nachádzať kontakty na kompetentné osoby, ktoré by si z obyvateľov a občanov dotknutých stavbou nemali robiť srandu, ale mali by sa snažiť stavbu vykonávanú z verejných finančných zdrojov, teda peňazí samotných občanov urobiť v čo najkratšom termíne a s minimálnym obťažovaním občanov.

Podobné články

22 KOMENTÁRE

Najnovšie články