Župa zaočkovala ďalších takmer 7.500 ľudí, začala podávať aj vakcínu Pfizer

„Základným zadaním je zvládnuť pokračovanie vakcinácie prvou dávkou v desať tisícoch a zároveň držať vysoké percento preočkovaných ľudí. Som preto veľmi rád, že sme v župných veľkokapacitných očkovacích centrách tento víkend premiérovo použili vakcíny od Pfizer. Popri tom pokračujeme v podávaní vakcíny od AstraZeneca, a to už aj jej druhej dávky. Som rád, že sa epidemiologická situácia zlepšuje aj vďaka vakcinácii. Dobrou správou je, že ministerstvo zdravotníctva vyhovelo požiadavke, ktorú som mu adresoval, a umožnilo sa do čakárne prihlásiť aj mladším ľuďom,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič. Župa pred víkendom zaznamenala problém s odosielaním SMS správ s miestom a termínom podania druhej dávky vakcíny od AstraZeneca. Tie neboli zo strany Národného centra zdravotníckych informácií adresované všetkým čakateľom na preočkovanie kvôli chybnému formátu telefónnych čísel v databáze. Župa tento problém urgentne a promptne riešila v spolupráci s centrom v priebehu piatka 30. apríla 2021. Trnavský župan a zároveň predseda SK 8, združenia samosprávnych krajov, Jozef Viskupič upozornil, že prihlasovanie sa na očkovanie v župných veľkokapacitných očkovacích centrách prešlo od februára tohto roka rôznymi fázami. V tejto súvislosti poznamenal, že by sa štát mal zaoberať správnosťou údajov vo svojich databázach. Spolu s očakávaným zvýšením počtu a typu dostupných vakcín trnavská župa intenzívne pripravuje zriadenie ďalších očkovacích centier. Na zabezpečenie plynulosti očkovania župa hľadá dobrovoľníkov s vekom nad 18 rokov. Vítaní sú všetci záujemcovia s chuťou pomôcť a tak prispieť k čo najskoršiemu návratu k bežnému životu. Informácie o očkovaní, ako aj mapy očkovacích centier trnavskej župy sú dostupné na špeciálnej stránke https://zdravazupa.sk/korona/#ockovanie. Všetky informácie pravidelne aktualizujeme aj na našich sociálnych sieťach. Facebook: Trnavský samosprávny kraj, Instagram: trnavskazupa.   Jozef Viskupič, trnavský župan   ]]>

Total
0
Shares
9 komentáre
  1. Neviem, ako sa očkuje v Seredi mám o očkovanie záujem, ale stále ma nevolajú. Keď sa idem pozrieť na polikliniku, tak na očkovanie nemajú ľudí. Sereď sa určite nemôže chváliť nejakým rýchlym očkovaním. Zato v televízii sa sťažujú, že ľudia nemajú záujem.

  2. Očkovanie je organizované ako všetko v tejto pandémii, ak si úrad ukrajuje z doby na preočkovanie , tak sa nečudujem, že občania mu nedôverujú.
    Po osobnej skúsenosti by som sa už očkovať nedala.

  3. A nechajte sa “zaočkovať ” najlepšie do očí aby ste lepšie videli ovčania !

  4. Daniel,úplný súhlas.Mne môj lekár očkovanie neodporúča a takí lekári,ktorí sú proti očkovaniu sú konšpirátori a do diskusie sa nedostanú,vôbec im nedajú priestor. Jarčuška, Sabaka, Krčméry vymyvaju ľuďom mozgy.

  5. ..bal sa, ze by z toho osprostel. Ale ked sa pozrel o koho sa jedna, tak si uvedomil, ze toto uz nehrozi. A dufa, ze raz dostane priestor.

  6. Čo vás je po odporúčaniach? Vyberte si či sa chcete dusiť na prístrojoch alebo mať vďaka očkovaniu lepší priebeh. Ja som sa dal zaočkovať astrazenecou a nezaujímajú ma chujoviny čo píšu na internete. V Británii s tým očkujú milióny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Predch. príspevok

PRE TAKÝCHTO TIE KVETY NESADÍME

Ďalší príspevok

"Zákon, ktorý plošne "dá po krížoch eštebákom", nemá absolútne nič spoločné so spravodlivosťou." – píše Arpád Soltesz