Zuzana Čaputová: Dôvodom požiadavky na vrátenie Sputnika V bola iná skutočnosť

yhlásenie k zmluve o dodávke vakcín Sputnik V. Zmluvu jej na vyžiadanie preštudovať odovzdal minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Vo svojom vyhlásení uviedla, že zmluva o dodávke vakcín by mala byť zverejnená. Ďalej povedala, že prezentovaný dôvod Igora Matoviča, že dôvodom vypovedania zmluvy bolo preverovanie vakcíny v necertifikovanom laboratóriu, nebolo pravdivé. “Po dôkladnom preštudovaní zmluvy môžem nateraz uviesť dve skutočnosti. Podľa môjho názoru ide o zmluvu, ktorá by mala byť príslušným spôsobom povinne zverejnená. Je na rozhodnutí toho, kto zmluvu uzavrel, aby k tomu urobil všetky kroky,” uviedla prezidentka.

“Verejnosť bola informovaná, že dôvodom, pre ktorý ruská strana vzniesla takúto požiadavku, malo byť to, že Štátny ústav na kontrolu liečiv dal testovať vakcínu Sputnik V laboratóriu, ktoré nemá OMCL certifikáciu. Na základe oboch preštudovaných dokumentov konštatujem, že toto tvrdenie nie je pravdivé a teda dôvodom požiadavky na vrátenie bola iná skutočnosť,” povedala Zuzana Čaputová.
Zuzana Čaputová dúfa, že verejnosť nebude ďalej znepokojovaná šírením nepravdivých informácií. Celé vyhlásenie k zmluve o dodávke vakcín Sputnik V si môžete pozrieť tu:
zdroj videa: Zuzana Čaputová Fb
]]>

Total
0
Shares
16 komentáre
 1. Takže jednoducho a zdržanlivo povedané,niekto nám tu nehovoril pravdu.To akoze v toM zápalu boja o právny stat.

 2. Prečo nepovie priamo, KTO klame. KTO škodí celému Slovensku.
  Viete, nečudujem sa Matovičovi. O ňom je to verejne známe.
  Čudujem sa koalícii, že ešte ho nevyhodili z okna. Čudujem sa voličom, že vedeli koho volia.

 3. Kazdy obchod realizovany z verejnych penazi ma byt TRANSPARENTNY a zmluva ZVEREJNENA.
  Zverejnenim zmluvy sa predide moznym dezinterpretaciam, pochybam o jej obsahu, pripadne klamstvam, ale aj sa vylucia pochybnosti verejnosti, ktore su niekedy velmi nebezpecne.
  Plati samozrejme obecne a vo vsetkych pripadoch.

 4. Titulok mal znieť ” Matovič opäť klamal občanom Slovenska”
  Hlbšie už tá strana nemôže klesnúť …

 5. cize toto:
  RDIF podľa agentúry TASS povedal, že Slovenský Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) porušil zmluvu tým, že zadal testovanie zásielky vakcín Sputnik V dodaných na Slovensko laboratóriu, ktoré nie je súčasťou siete oficiálnych laboratórií Európskej únie, hoci táto sieť laboratórií je dostupná.
  Fond na twitteri uviedol, že takisto požiadal o zaslanie šarže do špeciálne certifikovaného laboratória k ďalším kontrolám. ŠÚKL uviedol, že vakcíny, ktoré dostal, sa líšili od šarží preskúmaných Európskou agentúrou pre lieky (EMA) a lekárskym časopisom The Lancet.
  uz neplati?

 6. Zverejnením vyjadrenia prezidentky o ďalšom klamaní a zavádzaní verejnosti Matovičom sa mi zdá,že už aj v SOL začínajú triezvejšie rozmýšľať po rokoch zvelebovania tohto narcisa so sklonmi k diktátorstvu.

 7. Ale nie Jozef,Ten je podľa jeho vyjadrenia skalopevne presvedčený,že prezidentka si to dobre nenastudovala.

 8. Pre Jozef
  To čo uverejnili v TASS je ich vec. Expremiér mal hovoriť o dôvodoch v oficiálnom liste .

 9. Ruský fond priamych investícií (RFPI) požiadal slovenskú vládu o vrátenie dodávky vakcíny Sputnik V. V oznámení zverejnenom na oficiálnom účte RFPI na sociálnej sieti Twitter sa píše, že sa tak stalo pre porušenie zmluvy.
  Cize, tvrdi to aj fond.

 10. Podstatné je čo je v liste a čo povedal expremiér. Porušenie zmluvy v čom, nezaplatenie , neockovanie … Jozef!!!

 11. Nieje väčšia komédia ako keď sa falošný potkan hrá na inteligentného dobráka.

 12. Matovič, každý deň dokazuje, že to nemá, v hlave v poriadku. Nákup Sputnika, sa dá považovať, za svojvoľne konananie pána Matoviča, ako by bol majiteľom firmy a nie predsedom vlády.

 13. Pozeral som včerajšiu Matovičovu tlačovku….možno aj niekde zavádzal,to neviem posúdiť,ale tá kritika na šefku ŠUKL..podľa mňa bola správna…a tiež nechápem,že media ju začínajú glorifikovať…ukazujú,že jej ľudia nosia kvety,vyjadrujú podporu…možno jej aj postavia sochu..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Predch. príspevok

Mesto spustilo rezervácie na sobotňajšie testovanie 17.4.2021

Ďalší príspevok

Podľa sčítania obyvateľstva v Rakúsko-Uhorsku v roku 1900, Šoporňa bola posledná obec na juh od Hlohovca s čisto slovenským obyvateľstvom