Situácia na Slovensku sa zlepšuje, ale reprodukčné číslo rastie

Úrad vlády SR |MM|  Situácia na Slovensku sa v súvislosti s novým koronavírusom zlepšuje, počet hospitalizovaných klesá. Od budúceho pondelka (19. 4.) nebude už ani jeden okres v čiernej fáze. Reprodukčné číslo však začalo stúpať, stále sa ale udržuje pod úrovňou 1. Silné zastúpenie na Slovensku má aj naďalej britská mutácia nového koronavírusu. V utorok o tom informoval predseda vlády Eduard Heger (OĽANO). Krajina tak po novom bude v bordovej fáze. Ako priblížil šéf Inštitútu zdravotných analýz (IZA) Matej Mišík, aktuálne je hospitalizovaných 2456 pacientov, kým minulý týždeň to bolo 2944. Klesol aj počet pacientov na umelej pľúcnej ventilácii z 340 na 296 osôb. Celková zaočkovanosť na Slovensku je 19,6 percenta, druhou dávkou je zaočkovaných 6,7 percenta osôb. V zariadeniach sociálnych služieb je prvou dávkou zaočkovaných 80 percent a 52 percent druhou dávkou. Celkovo sa od pondelka môže riadiť tretím stupňom varovania podľa COVID automatu. Upozorňuje, že dôležité je naďalej nosiť v interiéri respirátor cez nos a ústa, v interiéri treba veľa vetrať, čas treba tráviť aj vonku na vzduchu. Najlepšou zbraňou je stále vakcinácia. Vyzýva na ostražitosť voči sebe a svojmu okoliu. Naďalej pokračuje pokles výjazdov k pacientom s novým koronavírusuim. Stále viac pacientov sa z nemocníc prepúšťa domov. Obsadených je 75 percent intenzivistických lôžok. Do konca mesiaca by malo na Slovensko prísť ďalších 300.000 vakcín, počíta sa aj s dodávkou jednorazových očkovacích látok od spoločnosti Johnson&Johnson. Do druhého stupňa by sa SR malo dostať 26. apríla, ak bude pozitívny trend pokračovať. Mišík pripomenul, že situácia je veľmi krehká a vyžaduje si dodržiavanie opatrení zo strany občanov. “Je pred nami čas veľkej zodpovednosti,” dodal premiér.

]]>

Total
0
Shares
6 komentáre
  1. Výborne. Tu pokiaľ je človek voličom OLANO tak musí mať z týchto článkov priam erekciu. Ľudia nezomierajú, ekonomika na SVK je tigrom Európy a TT župa na úrovni sviajčiarskeho kantónu Zurich vďaka tomu že bratranec Matoviča má za menom politickú skratku OLANO.
    ????

  2. A čo si chcel tým tvojim príspevkom akože povedať? Že tie čísla sú vymyslené?

  3. taky podobny slogan, ze Vakcina je sloboda som uz niekde videl… Ahaa, na takej zeleznej brane to bolo…

  4. Už ma serie to neustále omielanie o zodpovednosti..a akú zodpovednosť má vláda…vakcíny,ktore sme mohli získať z EU vláda odmietla a teraz ich budeme kupovať od priekupníkov…zase kšeftíky so smrtou

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Predch. príspevok

J. Viskupič: Novému ministrovi zdravotníctva som predstavil požiadavky krajov, diskutovali sme o zefektívnení očkovania

Ďalší príspevok

Župa spustí mobilnú očkovaciu jednotku