Župa cez víkend zaočkovala ďalších 9.328 ľudí, z nich vyše 500 bolo registrovaných cez cakarenTT.SK

TT SK |MM| V troch veľkokapacitných očkovacích centrách prevádzkovaných Trnavským samosprávnym krajom sa očkovalo proti ochoreniu Covid-19 aj počas tohto víkendu (10.-11. apríla 2021). Prvá dávka vakcíny od spoločnosti AstraZeneca bola v Dunajskej Strede podaná 3.047 záujemcom,Skalici 1.859 a v Trnave 4.422. Medzi zaočkovanými bolo aj ďalších viac ako 500 obyvateľov Trnavského kraja s ťažkým zdravotným postihnutím alebo diagnózou, ktorí sa registrovali do župnej databázy cez portál cakarenTT.SK. Od 20. februára 2021 župa zaočkovala už viac ako 41 tisíc ľudí.

„Tento víkend sme zaočkovali ďalších viac ako 9.300 ľudí. V nedeľu išlo o 5.764 záujemcov, čo je doteraz najväčší počet zaočkovaných v jeden deň. Nedeľné kapacity sa nám podarilo naplniť po tom, ako ministerstvo zdravotníctva znížilo vekovú hranicu na 45 rokov. Ďakujem všetkým zdravotníkom a personálu, že robia všetko čo je v ich silách, aby prispeli k čo najrýchlejšiemu zaočkovaniu populácie. Je to najrýchlejšia a najbezpečnejšia cesta, ako ukončiť pandémiu,“ skonštatoval trnavský župan Jozef Viskupič. Pre zachovanie plynulosti chodu očkovacích centier župa prosí ľudí, aby na očkovanie neprichádzali s časovým predstihom. Spomedzi viacerých doručených SMS správ je platný termín a čas uvedený v tej najčerstvejšej. Zároveň je potrebné dodržiavať pokyny organizátorov a policajtov na mieste.

Informácie o očkovaní, ako aj mapy očkovacích centier trnavskej župy sú dostupné na špeciálnej stránke https://zdravazupa.sk/korona/#ockovanie. Všetky informácie pravidelne aktualizujeme aj na našich sociálnych sieťach. Facebook: Trnavský samosprávny kraj, Instagram: trnavskazupa.

Jozef Viskupič, trnavský župan

  ]]>

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Predch. príspevok

Druháci ZŠ v Pate sa naučili, ako sa správať na ceste. S detičkami komunikuje preventistka aj na diaľku

Ďalší príspevok

Na sobotu 17.apríla mesto opäť pripraví odberné miesta na testovanie