Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Živelné pohromy ako XAVER nás budú ohrozovať stále častejšie.

Miloš MajkoDátum08. 12. 2013 01:01:34TémaTak to vidím ja...

Príroda znovu aj nám Európanom ukázala, aká krutá dokáže a že ľudská sila je na poradenie si s ňou stále prislabá.

Ešte pred desiatimi rokmi sme sa na zábery súčasnej spustošenej časti kontinentu, kde orkán  XAVER  bolo cítiť najintenzívnejšie, s úľavou pozerali v spravodajstve zo zahraničia, väčšinou z  USA a Karibskej oblasti.

Dnes sa na takto drasticky zmenené počasie a prírodné živly spôsobujúce mimoriadne škody nielen na majetku, ale žiaľ aj na zdraví a životoch ľudí, musíme intenzívne pripraviť. Napríklad  kladením maximálneho dôrazu na  rozloženie záchranárov, ich technické vybavenie a možno aj logistiku, ktorá v prípade hlavne náhlych udalostí umožní záchranárske tímy čo najúspešnejšie presúvať z miesta na miesto.

Nie je najšťastnejšie, že v oblasti  napr. tranzitných komunikácií cez krajinu a to rýchlostnej komunikácie  R1 a diaľnice  D1, sa záchranárske strediskorozsahu  Gabčíkovskej Centrálnej záchrannej služby nenachádza. Je to na škodu veci, pretože práve zo stredu  Slovenska by zásahy záchranárov boli nepochybne najoperatívnejšie.

Možno je to priestor na úvahu pre  Ministerstvo Vnútra  SR, pod kompetenciu ktorého spadá zriadenie takéhoto centra a v prípade živelných udalostí záchrana ľudí a majetku všeobecne. 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign