Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Vznik spoločnej pohraničnej stráže krajín EÚ navrhuje Európska komisia

Miloš MajkoDátum16. 12. 2015 09:40:08TémaTak to vidím ja...
200

Za najväčší možný presun suverenity jednotlivých členských štátov EÚ smerom k centrále od zavedenia Eura považujú niektoré médiá návrh členov Európskej komisie týkajúci sa ochrany vonkajšej hranice Schengenského priestoru novou európskou pohraničnou a pobrežnou strážou. Návrh predstavili poslancom Európskeho parlamentu v Štrasburgu a spočíva v 1500 pohraničníkoch, ktorých by mali dať členské štáty agentúre Frontex k dispozícii na ochranu Schengenskej hranice a to už v priebehu niekoľkých dní. Podľa návrhu by jednotlivé krajiny v prípade nutnosti museli akceptovať nasadenie európskych pohraničníkov aj proti svojej vôli.

Návrh počíta aj so zlepšením technického vybavenia Frontexu napr. argumentuje nedostatkom prístrojov na snímanie odtlačkov prstov a registráciu utečencov v Grécku počas uplynulého obdobia.

Myslím si, že opätovne idú politici ťažko odtrhnutí od reality zlým smerom. Hovoria o nedostatku technického vybavenia a nutnosti ďalších financií do neho, namiesto brania si príkladu od krajín, ktoré si nedovolia takýmto spôsobom vyciciavať účty svojich občanov. Konkrétne - napr. pri príchode do UAE by nikoho z turistov či iných príchodzích ľudí ani len nenapadlo dožadovať sa iného postupu ako je tam štandardne zaužívaný t.j. odobratia odtlačku prsta a naskenovania sietnice oka a to čakaním v rade pred imigračným úradníkom. Zároveň však by nenapadlo predstaviteľov kalifátu nakupovať tisíce kusov nových zariadení len preto, aby záujemcovia o návštevu UAE menej čakali a to hovoríme o legálnych turistoch, ktorí do krajiny prichádzajú za svoje peniaze na dovolenku s úmyslom ďalšie peniaze do krajiny priniesť.

Jednoducho politici a úradníci EÚ v imigračnej politike únie zlyhávajú dlhodobo a takpovediac na všetkých frontoch. Prijímajú rozhodnutia stále horšie od tých, ktoré sme ešte nedávno považovali za zlé. Nútia krajinám ľudí, ktorí v nich zostať nechcú, či už škodia ako domácim obyvateľom tak samotným imigrantom vydávajúc sa za humanistov a tých, ktorí chcú EÚ dobre. Vyzerá to však tak, že dobre chcú hlavne sebe a všetkým naokolo dnes už v tejto veci iba ubližujú. Najviac samotným migrantom, ktorí vo viere lepšieho života cestujú Európou v úbohých podmienkach s tým, že dokonca dnes nevedia či nebudú vrátení späť.

Riešenie? Ako obyčajne ani tu nie je potrebné vymýšľať to, čo je inde vymyslené 50 rokov možno dlhšie a čo je osvedčené a nespochybniteľne fungujúce. Každá suverejná krajina si riadi imigráciu po svojom s ohľadom na jej záujmy a záujmy pôvodného obyvateľstva. Tak, ako píšem už niekoľko mesiacov, nie sú podstatné kvóty a nie je podstatné výsledné číslo, ktoré sme ochotní prijať, ale kvalita ľudí a podmienky za akých ich prijmeme. Podmienky si však musíme stanovovať my a nie migranti, ktorí sa uchádzajú o možnosť žiť u nás a s nami.

Preto dlhodobo tvrdím, že nie som proti imigrantom, tých ktorí sa prispôsobiť nechcú, nedokážu alebo nevedia však v krajine máme dosť a z neschopnosti spoločnosti dostať ich do civilizácie by sme sa konečne mali poučiť.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign