Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Výzva od advokáta vo veci zverejnenia faktov o neoprávnenom používaní loga strany jedným z kandidátov

Miloš MajkoDátum01. 11. 2017 22:39:28TémaVoľby do VÚC

Práve sme do e-mailovej pošty obdržali list od advokátskej kancelárie zastupujúcej Adriána Macha, ktorého obsah uverejňujeme vo verejnom záujme, nakoľko máme za to, že občania majú právo vedieť všetky fakty týkajúce sa už zvolených, ale aj kandidujúcich občanov do verejných funkcií:

Dobry vecer, pan Majko.

Na zaklade pokynu mojho klienta, pana Mgr. Adriana Macha, dovolujem si Vam zaslat vyzvu  upustenie od udržiavania protiprávneho stavu a šírenia nepravdivých informácií, kedze ste na svojom webovom sidle uverejnili prispevok s (vedome) nepravdivymi informaciami. Mozno ste sa to naucili v jednej zaniknutej zlozke MV CSSR, mozne to mate vrodene, ale je viac ako len pravdepodobne, ze ste sa dopustili spachania niektorej zo skutkovch podstat trestneho cinu.

Aby nebolo spochybnene a spochybnovane autorstvo predmetnej vyzvy, dovolujem si Vam ho zaslat aj v podobe podpisanej kvalifikovanym elektronickym podpisom, ktoreho sa nedotyka problem s bezpecnostou eID.

Kedze je tato komunikacia elektronicka, cas odoslania tohto mailu sa povazuje aj za cas jeho dorucenia.

Zostavam s uctou,

Mgr. Slavomír TRNKÓCY

advokát

 

Záhradnícka 71, 821 08 Bratislava

aktrnkocy@trnkocy.net

Prílohy21:22 (pred 13 minútami)
   
komu: majko

- - -

Stanovisko SOL k listu advokátskej kancelárie:

Na protiprávny stav v súvislosti s propagačnými materiálmi  kandidáta do volieb VÚC sme sa dozvedeli od svojho zdroja a následne sme elektornicky kontaktovali predsedu  KDH Alojza Hlinu. Ten nám toto potvrdil a zaslal nám list v nižšej kvalite. Za účelom jeho publikovania sme si ho vyžiadali preposlať aj  e-mailom oficiálne a to v súbore PDF, k čomu aj zo strany KDH došlo. K listu sme sa teda dostali legálnou formou a keďže ssa nejedná o vec súkromnú, tak informovanie verejnosti považujeme za povinnosť média.

Následne sme prešli výlepové plochy v okrese, zadokumentovali sme aktuálny stav a to ako staré plagáty, tak vylepené iba nedávno a materiál sme uverejnili. 

Upozorňujeme, že sa nejedná o spor kandidáta a média a už vôbec nie o súboj dvoch kandidátov, ale o právny spor vlastníka ochrannej známky a jej neoprávneného užívateľa. 

Pokus o vyhrážanie sa za zverejnenie faktov trestnoprávnou zodpovednosťou  považujeme za nemiestny žart a zastrašovanie, nakoľko v materiáli nie je z našej strany uvedené meno kandidáta, ani nie je zobrazená tvár na letáku a ani číslo kandidáta. Zverejnený je list, ktorého autorom nie je médium ani ja, ale strana  KDH vlastniaca použitú ochrannú známku.

V liste advokát správne uvádza nasledovné:  "Tento starosta podľa strany  KDH hrubo zneužil ich logo a protiprávne ho používa na svojich predvolebných materiáloch. Ako dôkaz uverejňujeme oficiálnu výzvu KDH, v ktorej starostu vyzýva k "Ukončeniu protiprávneho konania".  Nejedná sa teda o naše stanovisko, ale stanovisko tretej strany.

SOL sa nemieni miešať do právnych sporov tretích strán, no v každom prípade bude spor monitorovať a občanov ďalej informovať. Ak má používateľ loga KDH na svojich letákoch záujem informovať verejnosť o dôvodoch použitia loga  na svojich letákoch, má tak možnosť zaslaním svojho stanoviska do redakcie. Toto bude samozrejme uverejnené.

K primitívnym poznámkam advokáta netýkajúcim sa veci, sa vyjadrovať samozrejme nateraz nebudem.

List advokátskej kancelárie nájdete v prílohe pod článkom.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign