Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Výborný pohľad na mesto z pohľadu nie jeho obyvateľa

Miloš MajkoDátum18. 06. 2014 16:12:28TémaNázor občana

Som neskutočne rád  každému zmysluplnému a hlavne podpísanému príspevku, ktorý o niečom konkrétnom vypovedá.

Viacerí diskutujúci si zvykli napísať len tak hocičo, prípadne keď už nemajú žiadne argumenty, apoň na niekoho - najlepšie konkrétneho podpísaného autora článku či diskutujúceho - zaútočiť, pokúsiť sa ho zosmiešniť, či aspoň odradiť od písania.

Je to škoda pre spoločnosť - aj keď som si dosť istý, že väčšina čitateľov vie rozlíšiť úroveň a hodnovernosť diskusných príspevkov - no aj tí najzákernejší diskutujúci si už mohli všimnúť, že nás neodradia, ba práve naopak. Postupujeme stále dopredu, médium rozvíjame a pripravujeme aj novinky, ktoré opätovne komunikáciu nielen v meste dostanú do ďalšieho levelu.

Zaujal ma príspevok plne identifikovaného občana, ktorý iste stojí nielen  za prečítanie, ale aj za zamyslenie sa nad jeho obsahom... Srdečná vďaka jeho autorovi za úvahu najmä preto, lebo sa na mesto nepozerá ako do vecí zainteresovaný občan.

 

Ing. Štefan Sekera | 18-06-2014 15:34:52 |
Pre: Ivan

Dobrý deň, nie som obyvateľom mesta Sereď, ale za socializmu som tam pracoval a v súčasnej dobe sem občas prídem na návštevu k známym. A môžem smelo skonštatovať, že v Seredi tých veľa zmien nie je, vlastne keď si zoberiem 20 ročný časový úsek tak v porovnaní s inými mestami nemožno hovoriť o rozvoji a pozitívnej zmene, ale o zmene smerom nadol. A to bývam (ako sa raz na mňa jeden anonymný diskutér osopil) v "zaspatých Voderadoch a Sereď by mala byť pre ako sedláka veľkomesto".

Keď sa ľudí v meste Sereď pýtate na zmeny, ktoré v ich meste postrehli za posledných 10-20 rokov, tak Vám vymenujú 75% vecí, ktoré majú na svedomí súkromníci a nie mesto (ako je priemysel, obchodné centrá, rekonštrukcia okolia podnikov za finančné zdroje majiteľov, rekonštrukcia námestia pod záštitou obchodného reťazca a pod.), potom Vám vymenujú 10% projektov, ktoré mohli byť uskutočnené iba vďaka tomu, že sa tu za socializmu čo-to pobudovalo (súčasné rekonštrukcie) a nakoniec sa dozviete 5% informácií, ktoré možno nazvať jedinečnými projektami či rozvojom jednotlivých primátorov a zastupiteľstiev. Žiaľ i z toho mála, čo by sa dalo pozitívne vnímať, sú niektoré projekty nešťastné do budúcna (ako napr. Sokolovňa). A to ako si nechala Sereď potopiť polikliniku či zamietli ste si projekt Športovej haly, tak to Vám gratulujem. Na tom vidno, že nielen mi vo Voderadoch musíme byť bezbytostne sedláci ;)

Sťažnosť niekoľkých občanov k projektu športovej haly mesto hneď prijalo, bez nejakej väčšej iniciatívy a projekt zmietlo zo stola. Avšak pri zmene územného plánu pri žel. stanici a tenisových kurtov, kde boli spísané aj petície a boj občanov bolo aj cítiť, sa v záujme mesta zmietli zo stola a projektom sa vyhovelo. A v prípade spomínaných tenisových kurtov by to bolo možno ešte rýchlejšie, nebyť toho, že Pani na úrade (myslím, že hygieny) sa zľakla a dala to radšej pozastaviť, kým mesto neurobí testy na hluk a svetlo. Asi toľko k rozvoju mesta.
A predtým, než budete mať chuť mi "odkomentovať", poprosím Vás, nech je tam aspoň jeden riadny argument obhajoby, ďakujem.

S pozdravom podpísaný.

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign