Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

V redakcii máme dôležitý materiál z polície - kontrolórka Vedrodyová dohodnuté stretnutie zrušila

Miloš MajkoDátum27. 01. 2017 20:02:25Témaobec Šintava
200

Šintava  |   Vyhotovenie niektorých materiálov pri snahe zachovať objektivitu s použitím množstva zistených informácií a faktov, niekedy chvíľu trvá. Niekedy aj pomerne dlhú. Vždy sa však snažíme o publikovanie naozaj ucelených podkladov, ktoré pre občana budú mať dostatočnú výpovednú hodnotu.

Pravdepodobne zvedavosť v kombinácii s náhodou nám umožnili priamo z policajného zboru získať mimoriadne dôležitý materiál, v ktorom spolu so starostom obce Šintava Miroslavom Holičkom hrá dôležitú úlohu aj hlavná kontrolórka obce  Mária Vedrodyová.

Po obdržaní tejto s následkami pre obec a jej občanov vážnej písomnosti, som v stredu predpoludním telefonicky kontaktoval pani kontrolórku. Vo viac ako 70 minútovom telefonickom rozhovore som sa dozvedel mimoriadne veľa závažných informácií týkajúcich sa ako chodu obce, obecného úradu tak konania starostu obce a niektorých konkrétnych vedúcich, ale aj radových pracovníkov. Nakoľko som však vždy korektný, týmto spôsobom získané informácie považujem za dôverné. Spolu s obsahom už spomenutých listinných materiálov z polície ide ale o tak vážnu vec, že som pani kontrolórke ponúkol osobné stretnutie za účelom poskytnutia jej vyjadrenia pre noviny a prostredníctvom nich aj pre obyvateľov obce a ostatných občanov. Pani kontrolórka si určila termín stretnutia na dnes o 9:30 hodine ráno, čo som akceptoval.

Dnes o 9:30 ráno som podľa dohody na stretnutie čakal, no pani kontrolórka neprišla. Dodatočne som si v e-maili našiel oznámenie o zrušení stretnutia napísané v dvoch vetách pani kontrolórkou Vedrodyovou.

Som rád, že znovu môžeme verejne dokázať snahu o nestranné informovanie verejnosti aj o vážnych veciach odohrávajúcich sa v samosprávach. Priniesť stanovisko všetkých strán považujeme nielen za etické, ale aj správne. Ak o to samozrejme prejavia záujem.

K tomuto mimoriadne závažnému prípadu a bezprostredne sa dotýkajúceho ako menovaných osôb, tak obyvateľov obce pripravujeme samostatný materiál, ktorý úverejníme už onedlho. Prirodzene vrátane písomností získaných od policajného zboru.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign