Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Starosta Holička úmyselne nedodržiava VZN a niektorí poslanci sa boja pomenovať tento vážny problém nahlas!

200

Jedným z najdôležitejších bodov dnešného rokovania  obecného zastupiteľstva v Šintave bez najmenších pochýb bol  bod o nedodržiavaní VZN o odpadoch starostom obce  Miroslavom Holičkom.  Starostovi Holičkovi bol tento bod zjavne tak nepríjemný, že od začiatku zastupiteľstva sa mu chcel vyhnúť najskôr úplne a v čítaní názvu bodu dokonca vynechal svoje meno, na čo nemá právo, keďže bod aj s názvom navrhol do programu poslanec obecného zastupiteľstva.

Keď sa starostovi Holičkovi nepodarilo bod dostať z progamu preč, aspoň sa intenzívne niekoľko krát za sebou snažil opakovať, že poslanec Šimulčík chce zdražovať vývoz odpadu. No fuj, starosta by si aspoň mohol vymyslieť niečo uveritelnejšie (odporúčame mu pozrieť si minulé rokovania OZ, kde bola vec riešená) a  pokusy vyhnúť sa citlivým témam by mohol robiť obratnejšie a menej primitívne. 

- - -

Starosta obce Šintava Miroslav Holička zjavne úmyselne nedodržiava VZN, ktoré sám vypracoval a podpísal. Na verejnom rokovaní najskôr tvrdil, že  VZN je zmätočné. Po pripomenutí faktu poslancom Šimulčíkom, že ho vypracoval obecný úrad pod vedním starostu, Holička začal tvrdiť, že VZN je ekonomicky nerentabilné. Šimulčík sa ho následne spýtal, prečo ho teda podpísal - starosta má právo uznesenie OZ  s ktorým nesúhlasí nepodpísať. Ak ho však podpíše znamená to, že sa s jeho obsahom stotožňuje. Pripomíname a zdôrazňujeme, že podpísané a platné  VZN je záväzné pre každého občana rovnako a teda aj pre starostu obce. Práve on by mal ísť občanom príkladom v dodržiavaní nielen zákonov, ale aj VZN odsúhlasených obecnými poslancami. Starosta Holička  sa k porušovaniu podzákonnej normy VZN  verejne priznal. Smutné je, že neplnenie VZN starostom verejne obhajoval aj poslanec  JUDr. Slavomír Klokner, ktorý má právne vzdelanie.  Občan by logicky očakával, že takýto poslenec nebude obhajovať porušovanie  všeobecne záväzných právnych predpisov, ale sám na protiprávne konanie starostu, prípadne kolegov poslancov upozorní. 

Najväčšou biedou v tomto prípade je, že ani pri takto zjavnom a úmyselnom porušovaní VZN, štyria poslanci OZ a to menovite  Marta Mizerová, Roman Matušica, Alena Matulová a už spomenutý Slavomír Klokner nenabrali dostatok odvahy a úcty k právu, aby konanie starostu obce Holičku verejne odsúdili. Títo poslanci zároveň  nehlasovali za uznesenie v ktorom poslanci mali vyzvať starostu obce k dodržiavaniu poslancami odsúhlasených  VZN.

Je potrebné zdôrazniť, že  VZN-kami sú upravené aj povinnosti občanov týkajúce sa platenia daní. Znamená to teda, že občania sa majú právo správať rovnako ako starosta Holička a keď sa im  VZN nepáči, poslanci im budú tolerovať neplatenie daní?

Nech to vyzerá akokoľvek drsne, dnes samotní štyria poslanci  obecného zastupiteľstva umožnili a možno aj napomohli starostovi Holičkovi verejne dostať obec do právneho suterénu a hlboko pod spoločensky akceptovateľnú úroveň dodržiavania  právnych predpisov, ktoré sú pre obec zákonom.

- - -

Poznámka:  VZN je právna norma schválená poslancami OZ a záväzná pre všetkých občanov danej obce. Nepozná výnimky a každý občan vyplývajúc už z Ústavy SR, je pred zákonom, právom a povinnosťami rovný. Len na doplnenie - výnimku nemá ani starosta obce Šintava  Miroslav Holička a to ani vtedy, keď si ju sám udelí.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign