Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Rozhovory s kandidátmi na primátora mesta Sereď *video*

Ako sme sľúbili našim čitateľom, prinášame Vám video s rozhovormi s kandidátmi na post primátora mesta Sereď. --- Od svojho založenia, sa SeredOnLine.sk snažili byť médiom iným, ako tie ostatné, na ktoré sme v meste dovtedy boli zvyknutí. Postupný rozvoj nám to aj umožnil a som rád, že dnes môžem byť pri tom, ako tím nadšencov z novín a internetovej televízie SeredOnLine.sk po prvý raz v histórii, občanom mesta prináša rozhovory s kandidátmi na post primátora mesta Sereď. Že môžem byť pri tom, keď voličom umožňujeme online bližšie spoznať tých, ktorí sa uchádzajú o volenú funkciu, ktorá významným spôsobom ovplyvňuje život nás všetkých. Bez preháňania významu vyrieknutých či napísaných slov som rád, že našou troškou vieme zasiahnuť do rozhodovania tisícov občanov, s akým menom o niekoľko dní vpustia hlasovací lístok do volebnej urny. Ako som napísal už niekoľkokrát, je veľmi citlivé obdobie, kedy informácie o každom z kandidátov sú voličmi vnímané obozretne a už i len účelovo položená otázka redaktorom, by dokázala znížiť, či opačne zvýšiť šancu na zvolenie niektorého kandidáta do funkcie. Dlho sme zvažovali, ako sa vysporiadame s diskusiou, aké otázky na kandidátov zvolíme, akú čo najspravodlivejšiu formu odpovedí čitateľom a divákom prinesieme. Rozhodli sme sa pre úplnú spravodlivosť a objektivitu. V rozhovoroch každý z kandidátov dostal 3 minúty na predstavenie sa a svojho programu voličom. Následne boli zvolené témy, ktorých sa mohli kandidáti zhostiť individuálne. Otázky na každého kandidáta boli vypracované jednotné a písomne. Dostali ich na konci verejného nahrávania a odpoveď je možná výlučne písomne. Pre spravodlivé posúdenie odpovedí jednotlivých kandidátov sme zvolili možnosť odpovedať výlučne ÁNO / NIE. Tri otázky - témy môžu kandidáti rozvinúť širšie a tieto po doručení do redakcie budú uverejnené. Vyhodnotenie písomných odpovedí prinesieme v nasledujúcom materiáli. A teraz Vám želáme príjemné sledovanie rozhovorov, ktoré Vám snáď aspoň čiastočne uľahčí výber toho, komu dáte svoj hlas už o necelý týždeň. Miloš Majko - - - Účasť na rozhovoroch bola dobrovoľná a prosíme, aby ste sa nás nepýtali, prečo sa ich nezúčastnili všetci kandidáti. Mali možnosť a preto túto otázku položte im. Ospravedlnte prosím zníženú kvalitu zvuku a záznamu, vzhľadom na podmienky a časovú tieseň, sa i tak asi podaril malý zázrak. Ďakujeme za pochopenie.

Fotogaléria k článku: Peter Rampašek
Popis: Peter Rampašek

Zobraziť všetky fotografie


 Vzhľadom k tom, že primátor mesta  Mgr. Vladimír Vranovič pomerne úspešne zablokoval našu snahu o obojstranne výhodnú spoluprácu  novín s Domom kultúry, nemohli sme tieto rozhovory realizovať zo štúdia, ktoré sme chceli v priestoroch DK  vytvoriť. Dnes sme teda boli nútení inprovizovať. Dočasné "putovné" štúdio sme zriadili v pizzerii Lavazza, žiaľ iba s výrazne oklieštenou a ľahko prenášateľnou technikou. Ubralo to síce na kvalite záznamu a pohodlí ako kandidátov na post primátora, tak tímu, ktorý reláciu realizoval. Pán Vranovič sa však nepríjemne v priestoroch inprovizovaného štúdia evidentne necítil...
Popis: Vzhľadom k tom, že primátor mesta Mgr. Vladimír Vranovič pomerne úspešne zablokoval našu snahu o obojstranne výhodnú spoluprácu novín s Domom kultúry, nemohli sme tieto rozhovory realizovať zo štúdia, ktoré sme chceli v priestoroch DK vytvoriť. Dnes sme teda boli nútení inprovizovať. Dočasné "putovné" štúdio sme zriadili v pizzerii Lavazza, žiaľ iba s výrazne oklieštenou a ľahko prenášateľnou technikou. Ubralo to síce na kvalite záznamu a pohodlí ako kandidátov na post primátora, tak tímu, ktorý reláciu realizoval. Pán Vranovič sa však nepríjemne v priestoroch inprovizovaného štúdia evidentne necítil... Ján Himpán
Popis: Ján Himpán Jaroslav Troják
Popis: Jaroslav Troják


 Marek Lovecký
Popis: Marek Lovecký
 Niektorí kandidáti na  23 položených otázok odpovedali hneď po nahrávaní rozhovorov.
Popis: Niektorí kandidáti na 23 položených otázok odpovedali hneď po nahrávaní rozhovorov.


 Martin Tomčányi
Popis: Martin Tomčányi Slávka Kramárová
Popis: Slávka Kramárová

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign