Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Poslanci MsZ majú podmienky, za akých akceptujú občanov - ANKETA

Koniec roka  2013  občanom mesta priniesol nielen radosti z vianoc, ale aj množstvo starostí. Napríklad, ako zo svojich aj tak už napätých finančných rozpočtov urobiť svojim deťom či rodinám Vianoce. 

O tieto problémy sa svojim rozhodnutím  odbremenilo  19 poslancov  MsZ v Seredi a nezabudli ani na hlavnú kontrolórku.  Nadelili si predvianočné odmeny a to napriek tomu, že občanom, ktorí sa na ne skladajú  počas roka o viac ako  100 %  zvýšili poplatky za MŠ, či priamo pred koncom roka dane z nehnuteľností.

Nepochopiteľné? Napriek tomu  reálne.

Je len prirodzené, že informácia o netransparentnom udelení si odmien vyvola nesúhlas občanov a búrlivú diskusiu na túto tému.

Vo veci sme požiadali o vyjadrenie hlavnú kontrolórku - nereagovala.  S výškou odmeny je zrejme spokojná a nepovažuje za potrebné vysvetliť, za čo ju dostala. Dokonca nereagovala ani na žiadosť o oboznámenie občanov s jej povinnosťami a náplňou práce. Prečo asi? Je to oprávnená otázka? Ak bolo všetko v poriadku, je dôvod nereagovať občanom, ktorí sa na jej plat a odmeny zhruba 10 rokov skladajú peniazmi zarobenými svojou prácou?

Zato sa v diskusii pod príslušným článkom ozval jeden z poslancov MsZ    Ing. Marián Sidor, CSc. napísal  príspevok, ktorým mnohých ľudí nie že nepresvedčil, ale podľa  následnej diskusie takmer úplne šokoval...

Nepatrí sa nereagovať a keďže poslanec  Sidor adresoval svoju odpoveď menovite aj mne, považujem za potrebné k problemetike uviesť niekoľko viet. Snáď zaujmú.

Najskôr už spomenutý príspevok poslanca  MsZ Ing. Sidora: 

 Ing. Marián Sidor, CSc. | 01-01-2014 18:16:18 |

Zdravím ťa Miloš
Želám Tebe a všetkým čitateľom a prispievateľom tvojho média všetko najlepšie do nového roku.
Ospravedlňujem sa, že som nezverejnil moje stanovisko okamžite po mojom telefonáte s tebou, ale dôvodom boli Vianoce a tato téma sa mi k nim nehodila. Preto robím tak až teraz.
Po prečitaní väčšiny anonymných príspevkov som dospel k názoru, že jedinou dôstojnou formou ako reagovať na desiatky anonymných prispievateľov je uskutočniť stretnutie pred tvojou kamerou za účasti všetkých dotknutých osôb zo strany MU Sereď.
Rád takéto stretnutie zorganizujem a to hlavne preto, aby sme prezentovali pred občanmi ktorí sledujú tvoje médium, že vieme obhájiť naše stanovisko k tejto kauze.
Dôvod prečo nikto z dotknutých nereagoval na príspevky od anonymov je práve to , že tie príspevky sú anonymné.
Nerozumiem prečo občan ktorý vysloví podľa svojho názoru správny názor sa nemôže podpísať svojim menom. Podpísaný názor má plnú vážnosť a podľa môjho názoru je nedôstojné anonymne kritizovať iného.
Z tohto dôvodu si dovolím mať jednu požiadavku k zorganizovaniu stretnutia .
Prosím aby sa aspoň desať z anonymných prispievateľov vopred písomne prihlásilo na toto stretnutie lebo je organizované hlavne z ich podnetu.
Zároveň chcem, aby uviedli pod svoj anonym aj svoje plné meno – to je moja prosba .
Uvítal by som , aby sa hlavne prihlásili tí prispievatelia ktorých názory sa pravidelne objavujú vo všetkých kritických príspevkoch . Rád by som sa s nimi stretol osobne.
Verím že moja požiadavka je logická a pochopiteľná aj z toho dôvodu, že chceme diskutovať hlavne s občanmi ktorí sa vyjadrovali anonymne najkritickejšie.
Dúfam že sa nestane, že žiaden z anonymných prispievateľov na toto stretnutie nepríde.

Marián Sidor

 

Na základe Tvojho príspevku Marian, ľudia v diskusii reagujú  asi takto:

gulak | 02-01-2014 12:09:32 |
Správanie väčšiny poslancov-je arogantné,chrapúnske a šachovanie v rozpočte-je hodné fakt dobre sofistikovaných gangstrov-ale páni poslanci,nehrajte sa tu na biele goliere,nie ste nepostihnuteľní a ani nie ste nesmrteľní-doba je zlá a majte na pamäti,že sa blíži -deň zúčtovania-...

Ďalšie príspevky občanov si môžeš vyhľadať pod článkom:  http://www.seredonline.sk/clanky/odmeny-pre-poslancov-msz-a-hlavnu-kontrolorku-v-seredi-volame-uprava-rozpoctu-2013/  prípadne pod výzvou pre hlavnú kontrolórku na rozhovor.

Ak náhodou bude mať niekto záujem pochybovať o autenticite jednotlivých príspevkov, resp. o skutočnej existencii diskutujúcich, paradoxne - može sa spýtať napríklad aj Teba. Iste si spomínaš, ako si sa sám presvedčil o počte a rôznorodosti diskutujúcich. A priznajme si už konečne, ide iba o vzorku. Je tu množstvo ľudí, ktorí si myslia to isté  (možno oveľa  horšie), len sa necítia na to, verejne písať do diskusie. Alebo Vás jednoducho ignorujú.

Za najdôležitejšiu otázku však považujem - prečo?

Prečo sa Vám stále nedarí zožať všeobecný úspech medzi občanmi napriek enormnej snahe a cenzúre v SN? Odpoveď vidím jednoznačne vo viacerých prípadoch mimoriadne zlých krokoch v neprospech väčšiny občanov a prakticky vždy v úplne zlej komunikácii  s nimi.

Práve v tom, čo prezentuješ aj vo svojom príspevku - Vy chcete občanom - voličom diktovať, ako, kedy a za akých podmienok  bude fungovať verejný život, rozhodujete o ich peňaženkách, o tom, čo a za akých podmienok bude v meste realizované a dokonca, ako budú ľudia v meste žiť. A to všetko bez poznania názoru občanov, teda tých, ktorí to všetko platia. A platia aj Vás poslancov, primátora mesta, viceprimátora, úradníkov i ich šéfa  prednostu  MsÚ.

Stále si nechcete pripustiť  už všeobecne známy a mnohými občanmi pochopený fakt, že práve OBČAN rozhoduje -  a Vy ste len dostali mandát spravovať veci verejné a riadiť mesto podľa predstáv občanov a nie riadiť občanov,  podľa Vašich predstáv a Vašich vlastných záujmov a cieľov.

Už z Tvojho príspevku jasne vyplýva, že poslanci MsZ a vedenie mesta sa k mestu (teda občanom a spoločnému majetku)  správate ako k zamestnancom vo vlastnej firme. Občania to cítia a tí, ktorí nie sú bytostne závislí na vedení mesta  (podriadení ci ich rodiny, spolupracujúce firmy, funkcionári a ci volení zástupcovia ktorí dostanú od mesta prácu a pod.)  nemajú dôvod plniť  Vase  predstavy  a správat sa tak, ako Vy potrebujete k hladkému dosiahnutiu  plánov, ako napríklad - odmeny.

Občania Vaše  kroky ako pozitívne, tak aj negatívne citlivo vnímajú a spájajú si jednotlivé čiastocky ako  puzzle, az sa im proste vyrysuje celý obrázok. Je to len o informáciách...

Marián, takže ja to vidím nasledovne:

- zvýšili ste poplatky za MŠ  na šupu o viac ako  100%

- rodičia deticiek sa musia skladať aj na pranie posteľného prádla

- do škôlky musia nosiť aj toaletný papier - nosíš aj Ty na MsÚ?

- nábytok v škôlkach platia vo veľkej miere aj rodičia - to sú to priority spoločnosti, ktorá de facto vymiera?

- zvýšili ste poplatky v  ZUŠ

- ale nemáte problém napriek výrazným protestom schvalovať investície za naozaj strašné peniaze do súkromných zábaviek niekoľkých  ľudí, ktorí si dokážu u poslancov väčšinovo pretlačiť podporu

- správate sa, akoby  Vám mesto patrilo - ľudia začínajú byť citliví na to, čo sa deje okolo nich a konečne chápu, že mesto je ich a Vy im máte slúžiť, a nie opačne

- neváhate schváliť si odmeny a to bez akejkoľvek diskusie, ba dokonca zdôvodňovania - za čo

- a odmeny pre hlavnú kontrolórku? Nuž, priateľu, to je taký klinček ku všetkému. Myslím si, že v diskusii si si prečítal, čo si o tom ľudia myslia.

Marián, mohol by som písať ešte dlho. Poznáš ma a vieš, že mám o čom. Postupne. Najskôr fakty a všetko má svoj čas.

Opakujem žiadosť občanov - chcú  poznať odôvodnenie, prečo ste bez akéhokoľvek odôvodnenia, bez diskusie a hanby, navrhli, schválili a do jedného dňa aj vyplatili z verejných zdrojov odmeny poslancom MsZ a hlavnej kontrolórke. 

A to ste urobili ešte celkom bez hanby, náhle, mimo schválený program schôdze, sofistikovane, aby si to náhodou niekto nevšimol ešte pred zasadaním MsZ!

SOL presne ako si chcel, poskytne priestor a prostriedky na realizáciu diskusie.  A zaplatíme to my občania.  Tí, ktorí už roky tvoria obsah tohto média a všetci ďalší, ktorí svojim deťom museli  Vianoce urobiť zo svojich peňazí a nie z mestských, teda spoločných, ako ste ich mohli urobiť Vy.

V priloženej ankete dávame možnosť občanom sa vyjadriť, či od Vás  volených poslancov MsZ, hlavnej kontrolórky a primátora mesta  vysvetlenie požadujú. 

Demokratické, nie?


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign