Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Otvorený list poslancom MsZ vo veci nezákonného stavu v mestskej spoločnosti - AKTUALIZOVANÉ

Miloš MajkoDátum10. 11. 2017 21:36:58TémaTak to vidím ja...
200

Sereď   |   (uverejnené na SOL včera)   Dnes o 8:00 hodine začalo rokovanie  MsZ s veľmi obšírnym programom rokovania. Najdôležitejšie body pre občanov a majetom mesta sú nepochybne body týkajúce sa nezákonného stavu v mestskej spoločnosti.

Vzhľadom na fakt, že v minuslosti bola verejnosť ako aj poslanci  MsZ  zo strany vedenia mesta na zmanipulovanom rokovaní  MsZ   účelovo zavádzaná a podľa mňa aj dnes hrozí obdobná situácia, rozhodol som sa ráno, ešte pred začatím rokovania MsZ na podatelňu a následne všetkým poslancom MsZ doručiť tento otvorený list poslancom MsZ.:

 

Adresát:    Poslanci MsZ v Seredi – otvorený list

Do rúk poslancom jednotlivo na začiatku rokovania  MsZ dňa  08.11. 2017  

                                                                         

Vážené poslankyne a poslanci  MsZ v Seredi,

vidiac vo zverejnenom  programe dnešného rokovania  MsZ niekoľko bodov týkajúcich sa problematiky  MsBP, nakladania s majetkom mesta, zmlúv týkajúcich sa úverov a ručenia  mestskej organizácie s braním zreteľa na  konštatovanie protizákonného stavu v mestskej spoločnosti hlavnou kontrolórkou  som sa rozhodol osloviť Vás písomnou formou hlavne z nasledujúcich dôvodov:

-          Je tomu niekoľko rokov, čo Vám boli na zmanipulovanom rokovaní  MsZ  konkrétnymi osobami  predložené argumenty, o ktorých je dnes známe, že boli nepravdivé, účelové a ich jediným cieľom bolo vyvolať vo Vás presvedčenie, že v MsBP a s prenájmom majetku mesta je všetko najlepšom v poriadku

-          Minimálne už spomenuté zistenia hlavnej kontrolórky potvrdili naše niekoľko ročné podozrenia ako oprávnené

-          Z jednotlivých bodov programu dnešného rokovania mám pocit, že dnes vážne hrozí opakovanie stavu už spomenutého zmanipulovaného zastupiteľstva  

Vážené poslankyne a poslanci MsZ, ako obyvateľ  mesta Sereď si neželám, aby bol ktokoľvek v budúcnosti trestne stíhaný. Zároveň si ako občan neželám negatívnu „reklamu“ mesta.

Poukazujem už na zverejnený prípad známeho nástenkového tendra, kde sú prvostupňovým súdom po ôsmych rokoch odsúdení bývalí ministri Vlády SR. Stotožňujem sa s právnym názorom fundovaného právnika  a notára  JUDr. Michala Irsáka, že nezverejnením zmlúv v mestskej spoločnosti došlo k absolútne neplatným právnym úkonom zo zákona. Keďže čítať vieme všetci, prečítal som si a Vás oboznamujem s nasledovným znením zákona:

1.       Občiansky zákonník

§47a  Účinnosť povinne zverejňovaných zmlúv

(1)    Ak zákon ustanovuje povinné zverejnenie zmluvy, zmluva je účinná dňom nasledujúcim po dni zverejnenia.

Pýtam sa Ing. Káčera a hlavnej kontrolórky  Dr. Horváthovej, či zastávajú názor, že prejednanie zmlúv po uplynutí troch mesiacov tento neplatný právny úkon  legalizuje (konvaliduje)

(4)    Ak sa do troch mesiacov od uzavretia zmluvy alebo od udelenia súhlasu ak sa na jej platnosť vyžaduje súhlas príslušného orgánu, zmluva nezverejnila platí, že k uzavretiu zmluvy nedošlo.  

 

2.       §39    Neplatný je právny úkon, ktorý svojim obsahom alebo účelom odporuje zákonu alebo ho obchádza alebo sa prieči dobrým mravom.

3.       §451   Bezdôvodné obohatenie

(1)   Kto sa na úkor iného bezdôvodne obohatí, musí obohatenie vydať.

 

 

 

(2)    Bezdôvodným obohatením je majetkový prospech získaný plnením bez právneho

dôvodu, plnením z neplatného právneho úkonu alebo plnením z právneho dôvodu,

ktorý odpadol, ako aj majetkový prospech získaný z nepoctivých zdrojov.

Pýtam sa pána Ing. Káčera a pani hlavnej kontrolórky Dr. Horváthovej, aké finančné sumy

(v akej výške) boli poskytnuté na základe neplatných pôžičiek a po akú dobu (myslím v dňoch).

 

V materiáloch predložených poslancom MsZ na rokovanie, by som v takto vážnej situácii očakával skôr nezávislú právnu analýzu s poučením poslancov, ako sa vyhnúť  podieľaniu sa na možnej protiprávnej činnosti pri  „legalizovaní“  zjavne protiprávneho konania konkrétnych osôb.

Poslanci MsZ by si mali uvedomiť, že navrhnuté uznesenia síce schvaľujú hlasovaním v zbore, no každý poslanec hlasuje jednotlivo, sám za seba a v momente, kedy je upozornený na možnú / zjavnú protiprávnosť  schvaľovaného uznesenia, môžu byť a bez najmenších pochýb za takéto konanie aj budú braní na zodpovednosť.  Poslanci pri výkone mandátu konajú v postavení verejného činiteľa.

Záver:

Vážená  poslankyňa, poslanec   MsZ v Seredi, doručením tohto listu ste boli ešte pred hlasovaním o nakladaní s majetkom mesta  písomnou formou upozornená/ý  na právny stav a fakty  dôležité pri Vašom rozhodovaní  o podpore, alebo odmietnutí   pokusov protiprávny stav de fecto „zakryť“ aj Vašim hlasom. Verím, že svoje stanovisko k jednotlivým bodom týkajúcim sa MsBP, zmlúv s mestskou firmou, tepelným hospodárstvom  a majetkom mesta súvisiacich,  pred hlasovaním zvážite a že budete konať  nielen v záujme mesta, ale aj vo verejnom záujme.

S úctou

občan  Miloš Majko

 

V Seredi, 09.11. 2017  o 7:30

Príloha:   19 ks  fotokópií listu pre poslancov MsZ jednotlivo

- - -

AKTUALIZOVANÉ

2 body, konkrétne   6b, 6f   týkajúce sa predmetnej veci  z rokovania stiahol primátor mesta  Tomčányi.

Ostatné body týkajúce sa predmetnej veci navrhol pre ich náročnosť z rokovania  MsZ stiahnuť poslanec  JUDr. Michal Irsák. Poslanci MsZ návrh odsúhlasili.

Poslanec JUDr. Michal Irsák navrhol zvolať neplánované rokovanie  MsZ  s bodmi programu týkajúcimi sa výlučne predmetnej veci. Poslanci MsZ návrh odsúhlasili.

Za pozornosť stojí vyjadrenie primátora   Tomčányiho, ktoré nájdete vo videu.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign