Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Obľúbený - neobľúbený. Ako sú na tom s obľubou u občanov poslanci MsZ? - ANKETA

Miloš MajkoDátum20. 03. 2012 19:21:56TémaPoslanci MsZ

Volíme ich väčšinou na volebné obdobie v trvaní  4 rokov. Spoliehame sa na to, že budú hájiť naše záujmy v  Národnej rade  SR, vo VÚC  či v Mestskom zastupiteľstve. Hovoríme im poslanci. 

Už z histórie sme sa naučili, že mnohí kandidáti do volených funkcií poznajú občanov najviac  (ak nie iba)  pred voľbami. Presviedčajú, sľubujú a oblbujú na to, aby získali hlas. Ten, ktorý môže rozhodnúť o tom, či sa občan dostane do parlamentu alebo zostane pred jeho bránami.  

Ako sme čitateľov informovali už pred voľbami, noviny tu boli a budú preto, aby nami volení funkcionári na nás obyčajných ľudí nemysleli iba tých zopár dní pred voľbami, ale po celé volebné obdobie. Aby si uvedomovali, že oni sú tu pre nás a nie my pre nich.

Nás najviac zaujímajú tí  "naši" z  MsZ. Práve oni totiž  priamo ovplyvňujú život v našom meste, investície, životné prostredie v ktorom žijeme my a budú žiť naše deti. Tí, ktorí rozhodujú o miestnych daniach a poplatkoch, o architektonickom vzhlade mesta, o tom, ktorým smerom sa mesto bude uberať.

Ako sme iba nedávno sľúbili, postupne vytvárame rubriky a relácie, ktoré majú za úlohu priblížiť volených funkcionárov realite dňa - potrebám nás voličov. Ide nám o jedno a to po celú existenciu novín - zmenu v komunikácii volených s voličmi.  Podmienky na to vytvorené máme. My  občania  ich využívať chceme  - oni, "otcovia mesta"  - by mali. Prečo? Nuž odpoveď je jednoduchá - zaviazali sa k tomu a je to vo verejnom záujme. 

Skúsme teda my občania zahlasovať v prvej ankete - ktorý poslanec   Mestského zastupiteľstva v  Seredi je pre  vás najobľúbenejší?

- - -

Zároveň máte možnosť v diskusii navrhnúť ďalšie otázky do nasledujúcich ankiet. A zároveň svojim poslancom máte možnosť položiť otázku, na ktorú chcete odpoveď. Slušne, bez invektív, bez predsudkov a spôsobom, ktorý vyhovuje vám občanom.

(Invektívy a iné nevhodné príspevky budú z diskusie odstránené.  Nejde nám o rozoštvávanie a rozdelovanie ale o spájanie a zbližovanie občanov  s volenými zástupcami. A ide nám o pochopenie postavenia poslancov a volených funkcionárov v otvorenej a demokratickej spoločnosti. O pochopenie tohto statusu  obidvomi stranami.)

Ďakujeme  za pochopenie.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign