Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Nútené práce uložené Mestom Sereď príslušným VZN napadol JUDr. Ladislav Skubeň na Generálnej prokuratúre

Sereď |  Takpovediac svojské všeobecne záväzné nariadenie vyhotovené mestom Sereď a schválené mestom Sereď sme kritizovali už viackrát. Najčastejšie sa nepochybne jednalo o VZN týkajúceho sa povinností stanovených niektorým obyvateľom, správcom nehnuteľností, či dokonca vlastníkom niektorých súkromných rodinných domov. Jedná sa o povinnosť uloženú VZN zaväzujúcu čistiť verejné priestranstvá - chodníky vo vlastníctve mesta Sereď, odpratávať z nich sneh a udržovať ich v schodnom stave.

S verejnou kritikou tohto VZN sme začali asi 8 rokov dozadu a už vtedy sme činnosť vyžadovanú mestom Sereď od občanov bezodplatne nazvali nútenými prácami, ktoré priamo zakazuje Ústava Slovenskej republiky a Medzinárodná listina základných ľudských práv a slobôd. Povedzme si na rovinu, dnes dokonca ani celoživotných poberateľov sociálnych dávok a dokonca ani väzňov právoplatne odsúdených za vykonané zločiny nie je možné nútiť k práci. Je minimálne zarážajúce, že napriek niekoľkoročnej dôraznej kritike a verejnému upozorňovaniu na zjavnú protiústavnosť príslušného VZN sú aj dnes na občanov mestom Sereď s vedomím primátora mesta Tomčányiho a poslancov MsZ uvalené tzv. nútené práce a za ich bezodplatné nevykonanie dokonca občanom hrozia sankcie.

Podstatne viac informácií a článkov ako aj korešpondencie s mestom Sereď nájdete v tejto rubrike:  http://www.seredonline.sk/odpratavanie-snehu-nutene-prace/

Tento týždeň nás so svojou aktivitou týkajúcou sa kritiky práve tohto VZN oslovil JUDr. Ladislav Skubeň, ktorý vykonal analýzu predmetnej podzákonnej normy prijatej poslancami MsZ a obsah VZN napadol na Generálnej prokuratúre.

Rozhovor s JUDr. Ladislavom Skubeňom a jeho vysvetlenie k predmetnej problematike nájdete v priloženom videorozhovore vykonanom v štúdiu SOL.


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign