Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Nie je to iba o Šoporni. Je to o nefunkčnom systéme...

Miloš MajkoDátum26. 01. 2013 08:10:45TémaINFOSLOBODA
200

Šoporňa   |   Dnes krátko po siedmej hodine rannej, demokracia na  Slovensku zasa dostala riadne na frak.  Vôbec nie je podstatné,  o koho boj ide a proti komu je zameraný. Vôbec nie je dôležité, či niekto formálne  pochybil v minulosti, teraz alebo v budúcnosti. Podstatné je to, že občania sa už po druhý raz nemali možnosť slobodne  rozhodnúť, kto ich bude zastupovať vo veciach verejných, kto a ako bude viesť ich obec a kto a za čo bude v obci míňať ich finančné prostriedky. 

Z môjho pohľadu od začiatku nejde o boj  Macho, Ščípová, Koval či iný poslanec proti Vlčekovi alebo opačne. Ide o zápas občana so systémom.  Sú obce, kde nevyhovuje starosta, sú také, kde nevyhovujú poslanci  či dokonca  aj tie, kde hneď po voľbách  na sľuby dané voličom a na prapodstatu  funkcie a úlohy voleného zástupcu zabudnú všetci, ktorí sa na volebné obdobie dostali ku kormidlu. Zabudnú, že oni majú v obci  byť pre občanov a nie naopak. Keby totiž systém fungoval tak ako má, v každej spomenutej variante by voliči veľmi rýchlo  "svojich" volených zástupcov nakopali do zadníc a poslali kadiaľ ľahšie...

Keďže však systém tvoria ľudia a tvoria ho pre seba, je taký, aký je.  Dnes opätovne niekomu umožnil  iným zamedziť to najzákladnejšie právo v demokracii - voliť. Je jedno  ako.  Len slobodne vyjadriť svoj názor.  Systém spôsobil, že pri teplote mínus  6 st. Celzia ľudia vo svojej obci stáli  a mrzli pred zamknutými dverami svojej základnej školy. Nie v starostovej či poslancom patriacej obci a nie  pred domom niektorého z volených zástupcov.  Ale pred budovami, ktoré boli postavené z ich daní a na to, aby slúžili im samotným a nie záujmom jednotlivcov a to nech sú na ktorejkoľvek strane.

Tento článok nie je ani tak o  Šoporni. O samotnom dnešnom nekonanom referende prinesie o niekoľko hodín  foto a video reportáž  Iveta Tóthová. Tento článok je o nefungujúcom systéme a o "demokracii" na  slovenský spôsob. Je o tom, čo nemôže dlhodobo existovať mimo totalitného režimu. A ten nám už dúfam že nehrozí.

Aj dnešný zmrznutý deň je len a len o ľuďoch. Na Slovensku totižto  dnes "nezmrzli"  iba občania obce  Šoporňa...


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign