Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Nie je dôležitý názor jedinca, ale rozhodnutia v prospech väčšiny

200

Téma skutočne závažná a dotýkajúca sa všetkých občanov mesta. V diskusii pod jedným z článkov týkajúceho sa výrubu stromov v súvislosti s revitalizáciou námestia Slobody  diskutujúci    j.f. | 01-10-2011 13:20:54 |  napísal: "Vsimol som si jednu velmi podstatnu vec. Veci sa riesia iba vtedy ak sa zapoji p.Majko. V tejto teme mi chyba."

Naozaj zaujímavá uváha. Svedčí o tom, že stále veľa ľudí nepochopilo ako ideu pri zakladaní samotných novín, tak zámer nechať noviny otvorené pre autorov článkov z radov úplne bežných občanov mesta. Práve tých, ktorých sa bežný život a dianie v meste dotýka. Tých, ktorí charakterizujú už samotný názov - "mesto"  Pod týmto označením si ja osobne skutočne nepredstavujem sólo primátora či viceprimátora mesta, poslancov alebo snáď  MsÚ. Pod pojmom  "mesto" si nemôžem predstaviť nič iné ako  asi  17 a pol tisíca  jedincov tvoriacich celok, v ktorom všetci pracujeme, bývame či poniektorí iba nocujú. Mesto je živým organizmom, s ktorým je nevyhnutné narábať ako so živým organizmom. V prvom rade komunikovať.

A práve to absentovalo minulému vedeniu MsÚ a žiaľ ani dnes nie je situácia ideálna. Máme prístup k materiálom, vedenie mesta skutočne komunikuje diametrálne odlišne, no stále je výsledok informovania obyvateľov nie slabý, ale priam zúfalo nedostačujúci.  Stretám sa s tým denne a stretli sme sa s tým aj dnes pri natáčaní ankety v malom parku na Námestí Slobody. Respondenti: náhodní okoloidúci (žiaden cielený výber) - výsledok budete mať možnosť vidieť na vlastné oči. Stručne - nik problém nepozná a to ide o naozaj vec vážnu. Preto je nepochybne na mieste otázka: - urobilo vedenie mesta naozaj všetko preto, aby sa ľudia o zmenách dozvedeli? Je zverejnenie zámeru na vývesnej tabuli pred  MsÚ a na webovej stránke mesta dostatočné?

Čo sa týka angažovanosti mojej osoby v danej veci - dobrovoľne a pre mesto doposiaľ už štvrtý rok poskytujem zdarma mediálny priestor a s tímom dobrovoľníkov  nezaujate a maximálne objektívne  informujeme širokú verejnosť o tom, čo považujeme za dôležité.

Redakčný systém ponúka interaktivitu a spätnú väzbu od čitateľov. Takmer dokonalý systém na online komunikáciu vedenia mesta s občanmi. Či sú možnosti dané týmto médiom  využívané dostatočne je na posúdení verejnosti.

Takpovediac, všetko je o komunikácii. A čím budú ľudia vyťaženejší, možno  pohodlnejší či  apatickejší, tým viacej bude potrebné využívať všetky možné kanály informovania verejnosti o zámeroch poslancov  MsZ, vedenia mesta, neziskoviek, občianskych združení, o športe, kultúre a pod. Splnenie si zákonom stanovenej povinnosti vyvesením oznamu na tabuli pred  MsÚ  v dnešnej dobe nie je možné považovať za dostatočnú službu v informovanosti predplatenú si občanmi. Je pravdou, že ľudia by sa o veci verejné mali zaujímať viacej. Ale kto sa zaujíma o veci ich?  Každý bežný človek neprijímajúci pravidelnú mzdu z daní daňových poplatníkov má počas dňa veľa povinností a preto právom od mesta očakáva, že sa ono postará o to, aby sa dôležitá informácia dostala k nemu včas a to počas celého roka, 4 rokov a nie iba pred voľbami.

Nie je podstatné, aký názor mám na vec ja. Podstatné je, aby bolo podľa možnosti vždy rozhodnuté podľa vôle a v záujme väčšiny občanov. O tom je demokracia. Mesto nie je súkromnou firmou jednotlivcov a tak sa musia ako kompetentní tak samotní občania správať.

Noviny  SOL ponúkajú rovnocenné možnosti každému z nás. Že ich nevyužívame dostatočne je len a len našou chybou...

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign