Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Nemanipulujeme, nerozdeľujeme a nerozoštvávame. Zverejňujeme len pravdu a fakty.

Miloš MajkoDátum25. 05. 2015 00:00:21TémaTak to vidím ja...
200

Iba pred dvomi hodinami SOL zverejnilo spravodajský materiál ako každý iný, teda možno obsahom trošku zaujímavší, keďže za dve hodiny si ho pozrelo viac ako 1000 čitateľov. Ako to už na SOL býva zvykom diskusia je odrazom citlivosti uverejnej témy. Je tomu tak aj pod týmto článkom. Osobne ma prekvapuje, že niektorý diskutujúci za autora predmetných billboardov určili bez váhania mňa.

Vážení čitatelia, pokiaľ by som ja predmetné billboardy objednal, zaplatil a na miesto umiestnil, článok by začínal asi takto: "Dnes (uvedený by bol konkrétny čas) som sa rozhodol upozorniť občanov a obyvateľov mesta, ktorý Seredonline nečítajú na neprijateľne veľké odmeny udelené primátorom mesta Ing.Martinom Tomčányim z verejných finančných zdrojov prednostovi úradu Ing.Tiborovi Krajčovičovi. Nesúhlasím s tým, aby úradník vo verejnej správe zarábal viac, ako manager v súkromnej firme - presnejšie niekoľko násobok priemernej mzdy v slovenskom hospodárstve. Mám za to, že keď sa rozhodol pán Krajčovič prísť na úrad, mal akceptovať plat, ktorý tabuľky určujú pre jeho funkciu, vzdelanie a skúsenosti. Považujem za neprijateľné, aby z verejných zdrojov boli vyplácané takto vysoké odmeny komukoľvek na úrade a to nielen v Seredi." - a pokračoval by som v zdôvodňovaní možno práve takýmito porovnaniami.

Zamestnanci v prosperujúcich firmách vedia, že existuje po riadnych 12-tich platoch sem tam aj 13-ty. V niektorých prípadoch pri veľmi dobrých ekonomických výsledkoch súkromnej firmy môžu niektorí zamestnanci dostať aj 14-ty plat. Možno sa nájde aj firma, ktorá je schopná za určitých podmienok vyplatiť platov aj 15. Ale tie by sme hľadali na Slovensku asi veľmi ťažko. Ak je pravda, že prednosta úradu zarába 1200 Eur, tak za rok spolu s odmenami dostane zhruba 27,7 platov. Pomôžem si otázkou z billboardu Pavla Kurbela. Myslíte si že je to v poriadku?

Skúsim aj druhé porovnanie. Mladá rodina chce bývať. Zadĺži sa na 30,35 či 40 rokov  - to značí, že na celý život. Popri vlastnom hypotekárnom úvere však zaplatí spolu s ostatnými občanmi za 4 roky obdobný domček či byt jednému úradníkovi, ktorý si popri tom z vysoko nadštandardného platu môže dovoliť ešte aj kráľovsky žiť.

Mohol by som v porovnaní uviesť viac, myslím si však, že tí čo pochopiť chcú chápu a tí, ktorí sa cítia byť zverejňovaním pravdy ohrození vo svojich príjmoch budú útočiť ako na Kurbela tak na SOL či mňa osobne, nehľadiac na fakt,  že ľudia všeobecne prestávajú byť ovcami, obyčajným stádom, ktoré nerozmýšľa, ale začínajú sa zaujímať o to, ako je nakladané s ich peniazmi a porovnávajú, čo ktorý poslanec za ich peniaze pre nich aj reálne robí. Volení funkcionári akosi zabúdajú na dátum, ktorý sa dnes píše. To, čo si mohli dovoliť ešte pred desiatimi možno aj piatimi rokmi si už dnes dovoliť nemôžu, resp. ak si to dovolia jednoducho musia počítať s tým, že občania majú prostriedky a možnosti ich konanie zverejniť a v prípade, že sa im nepáči ho verejne pranierovať.

Považujem za absurdné, aby niekto nazýval zverejnenie pravdy v súvislosti s činnosťou samosprávy za manipuláciu či rozoštvávanie. Treba si uvedomiť, že tu verejne na neprimeranú výšku odmien, či pre mesto, teda občanov nevýhodné zmluvy neupozorňuje nejaký závistlivý chudák, ale priamo poslanec MsZ, ktorý skladal sľub, že bude hájiť záujmy mesta a teda plní si len svoju povinnosť. Skôr by som sa pýtal, čo robí väčšina ostatných poslancov, z ktorých niektorí sa po dlhé roky len vezú na priaznivej vlne a hlasujú tak, ako im to je výhodné, nehľadiac na skutočný verejný záujem.

Vážení priatelia, netvrdím, že máme v krajine dokonalú demokraciu, no je treba brať ako fakt, že minimálne v Seredi je dnes dostatok ľudí, ktorí sú ochotní myslieť, samosprávu kontrolovať a na jej nedostatky upozorňovať. No a nejaký ten týždeň už nielen to. Ale veci pre väčšinu občanov nevýhodné aj zákonnými prostriedkami meniť.


Takže uplne na záver - nie som autorom predmetných billboardov, no s konaním  poslanca Kurbela aj v tejto veci sa plne stotožňujem  a podporujem ho.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign