Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Marian, ešte raz: nie sú moji a Tvoji ludia, sú obyvatelia mesta a Tvoji voliči !

200

Na základe článku Ivana Sklenára, resp. poznámky poslanca  MsZ  uvedenej v zápisnici z rokovania komisie, som dnes pred večerom Marianovi Sidorovi napísal nasledovný e-mail:

From:Milos Majko [mailto:majko@majko.sk]
Sent: Tuesday, April 15, 2014 6:04 PM
To: marian.sidor@bruto.sk
Cc: seredonline@seredonline.sk
Subject: otázka pre poslanca MsZ

Vazeny pan poslanec MsZ v Seredi Marian Sidor,

Vychadzajuc zo zapisnice z rokovania prislusnej komisie, si sa vo veci prelozenia pamatnika  obetiam 1. Svetovej vojny vyjadril nasledovne:

Ing. M. Sidor CSc.

Položil p. Sklenárovi otázku, či urobil prieskum verejnej mienky na preloženie pomníka. V prípade, že získa aspoň 50% podporu, navrhuje, aby sa týmto návrhom zaoberalo MsZ. Súhlasí s rekonštrukciou Pamätníka. Zároveň navrhuje, pokiaľ Ing. Sklenár dokáže zapojiť do tejto akcie širokú verejnosť, zorganizuje finančnú zbierku či nájde sponzorov, ktorí by túto akciu prefinancovali, podporiť myšlienku premiestnenia Pamätníka do vhodnejšej lokality.

Ziadam Ta ako mnou voleneho zastupcu v MsZ -  poslanca o odpoved na nesledujucu otazku:

-       menuj prosim vsetky  (aspon jeden) pripad, kedy poslanci MsZ rozhodovali o zavaznej (akejkolvek) veci  po realizacii prieskumu medzi obcanmi mesta a zabezpeceni aspon 50 % tnej  ich podpory  v danu vec

Dakujem za Tvoju odpoved.

Milos Majko – spolu s rodinou Tvoj neanonymny  volic z poslednych komunalnych volieb

Trnavska 53, Sered

Poznamka: e-mail zasielam ako obcan, obyvatel mesta  Sered a Tvoj volic Marian. A samozrejme tak ako aj Tvoju odpoved, ho uverejnim v mediach.

 

Odpoveď poslanca  Sidora je nasledovna:

 

Miloš

Bezprostredne reagujem na tvoju otázku a aj na otázky a stanoviská Tvojich anonymných  dopisovateľov , ktoré som si precital v Tvojom médiu K danej téme.

Moja odpoveď je nasledovná:   Nebudem parciálne odpovedať  na jednotlivé podnety.

Navrhujem:   Zvoľ  miesto,  dátum a čas  kedy sa môžem stretnúť s Tebou  A s tvojimi anonymnými dopisovateľmi.

Odpoviem osobne na všetky  položene otázky  .Verím že zabezpečíš  väčšiu účasť ako na  stretnutí Tykajúcom sa odmien pre poslancov a hlavnej kontrolórky.

Marián Sidor

- - -

Marian, ako som uviedol už v nadpise, v prvom rade je potrebné konečne zobrať do úvahy zopár faktov:

- nie sú moji, či Tvoji diskutujúci. Sú to slobodne sa rozhodujúci občania, obyvatelia mesta, čitatelia  SOL, SN, SME, Pravdy či iného média, ktorí ako sa dá predpokladať, sú zároveň platcami daní v meste, v krajine a možno aj Tvojimi voličmi. Neskúmam ich, väčšinu z nich osobne ani nepoznám.

- áno, ako minule aj teraz prijímam. Miesto viem už teraz - štúdio  SOL. Máme ho od mesta za 1 Euro mesačne, takže niet dovodu ho na takýto účel nevyužiť. Stretnutie bude verejné a nepochybujem o tom, že niekoľko občanov príde aj osobne.

- pozvanie bude verejné a zabezpečím aj vyhlásenie v mestskom rozhlase a uverejnenie v SN, ak CENZOR  pán Branislav Koričanský pozvánku uverejní. Verím, že pozvánku rozšíriš aj Ty cez FB a po svojej línii. E-mailom pozvem aj ostatných poslancov  MsZ  (ak s tým budeš súhlasiť) a vedenie mesta  Sereď.

- termín s Tebou budem konzultovať zajtra, teda v stredu telefoinicky - sluší sa to. Myslím si, že to bude tento týždeň - načo veci odkladať, veď starneme a vzácny je každý deň, nie?

- SOL a jeho tvorcovia sú v rámci svojich časových a finančných možností k dispozícii občanom a voleným zástupcom kedykoľvek - prioritou OZ OBČAN ROZHODNI je otvorená samospráva a komunikácia volených funkcionárov s občanmi. Máme to v stanovách.

- dúfam, že tak, ako minule nedôjde z Tvojej strany k obštrukciám, pretože občania pracujú, nie sú volenými zástupcami a nie sú nijako povinní prispôsobovať sa tým, ktorým dali dôveru a teda od nich aj pochopiteľne niečo očakávajú

No a na záver, ďakuejm za promptnú reakciu na môj e-mail.

Miloš Majko


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign