Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Mám právo na špinavú vodu - TERAZ

Miloš MajkoDátum09. 08. 2013 11:00:05TémaKvalita pitnej vody

Nielen v dávnejšej minulosti, ale aj pri posledných haváriách spôsobených buď samotnými vodármi, alebo rozvodmi verejnej vodovodnej siete sme sa pri otázkach na vedenie vodární, vedenie mesta, ale aj Regionálny úrad verejného zdravotníctva dozvedali, že za špinavú vodu tečúcu nám do záchodov a cez vodovodné batérie v minimálnom množstve môžu vodári samotní, ale zodpovednosť je na vodovodných rozvodoch, ktoré máme v rodinných domoch a bytovkách. Takto odôvodňovali všetci kompetentní aj fakt, že vodári nikdy nerobia odbery priamo z vodovodného kohútika, ale vždy len po pripojenie rodinného domu či bytovky z hlavného potrubia.

Otázky, ako sa špinavá voda dostala do našich vodovodných potrubí zostali do dnešného dňa nezodpovedané. Odbery vyžiadané konečnými zákazníkmi, teda nami, čo za vodu platíme boli vodármi vykonané práve z vodovodného potrubia a čuduj sa svete po štyroch hodinách od nahlásenia špinavej vody v hlavnom potrubí už bola voda čistá. Poškodený zákazník nielen, že si pripadal ako idiot -plné umývadlo a vaňa napustené hnedej chronty a veľavravný úsmev technikov do nádoby napúšťajúcich čistú vodu z vodovodného potrubia napovedal výsledok skúšky - nereklamovateľnosť tejto služby podľa súčasných zmluvných podmienok je zrejmá. Zákazníci ako napr. Daniel Loffler dokonca vodárom museli zaplatiť cez 50 Eur za tzv. márny výjazd. Kde sa teda v tomto pre odberateľa a občana naozaj v mimoriadne vážnom probléme nachádza samotný odberateľ, ten kto to tu všetko platí ? Podľa mňa na konci reťazca kde aj na základe úplne nevyhovujúcej legislatívy, ale najmä nezáujmu kompetentných dobre platených ľudí je platiaci spotrebiteľ, ktorý bude ako jedinec vždy predátorom finančne vyžmýchaný a zožraný.

O tomto svedčí aj niekoľkokrát opakované a pánom generálny riaditeľom prízvukované - kľudne na nás podajte žalobu, aj tak na nás nemáte. Oni sú si totiž vedomí toho, že väčšina ľudí má úplne iné starosti s prežitím v tejto spoločnosti, ako rozmýšľať nad nejakými možno dvadsiatimi eurami, ktoré dnes už pomerne pravideľne musí vyplaziť z vlastnej peňaženky nielen za špinavú vodu, ktorú musí zaplatiť pri jej napúšťaní do vane, ale aj za jej odkanalizovanie tej istej spoločnosti.

Vráťme sa však k tým našim dodávateľom a ostatnými kompetentnými toľko kritizovaným našim vlastným rozvodom (rozumej od bodu pripojenia po vodovodné kohútiky a záchodové splachovače), ktoré majú byť hlavným problémom špinavej vody, na ktorú sa oprávnene sťažujeme. Ak sa už nebudeme dôkladne venovať otázke kto resp. čo nám tie naše rozvody malo zašpiniť a nebudeme hľadať odpoveď na to, akú a kým dodanú vodu - myslím tú špinavú, o ktorej je stále reč a za ktorú platíme - pýtajme sa aspoň ako je možné, že TERAZ máme vodu čistú a to sme s vlastnými rozvodmi nič nerobili. Bez akéhokoľvek nášho pričinenia až do momentu ďalšej havárie mimo naše rozvody, či ďalšieho zlyhania niektorého z géniov zamestnaných dodávateľom vody do vodovodnej siete nám z vodovodných batérií a záchodových splachovačov tečie čistá voda.

Chápem, že nadpis článku môže vyvolávať pochybnosť o psychickom zdraví jeho autora. Nemám s tým problém, pýtam sa však verejne. Chcem tak veľa, keď sa na základe vyššie uvedeného domáham špinavej vody práve teraz?


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign