Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Komisia pri MsZ delí naše peniaze znovu TAJNE. Kto hlasoval proti účasti verejnosti som sa doteraz nedozvedel...

200

Dnes o  15.00 hodine zasadá poradný orgán  MsZ -  Školská, športová a bytová komisia a zase budú jej členovia deliť dotácie pre športové kluby, záujmové organizácie a združenia v meste. Teda budú rozdeľovať verejné financie. Človek by povedal, že veci verejné, nemôžu byť vecami tajnými.

V Seredi to však znovu je úplne inak.

Minulý týždeň som primátorovi odoslal tento e-mail:

From: Milos Majko
Sent: Wednesday, June 17, 2015 2:58 PM
To: primator@sered.sk
Cc: podatelna@sered.sk ; info@sered.sk ; seredonline@seredonline.sk
Subject: Ziadost

Dobry den pan primator Ing. Martin Tomcanyi,

Mame informacie o zasadani komisie sportovej a skolskej v pondelok   22. Juna  2015  o 15.00 hod. Podla informacii maju byt rezdelovane financne prostriedky medzi kluby a zaujmove zdruzenia.  Nepochybujem o tom, ze mesto  Sered  nerobi tajnosti  v nakladani s verejnymi financiami a ma zaujem nazyvat sa transparentnym.  Ak ano, tak mam za to, ze komisia by mala verejne financie rozdelovat verejne a preto by som sa rad  rokovania komisie zucastnil ako obyvatel mesta  Sered vo funkcii pozorovatela.

Ziadam byt o vyhoveni ziadosti informovany e-mailom tak, aby som si vedel zariadit cas na dobu zasadania komisie.

Dakujem.
Milos Majko
Trnavska 53, 926 01  Sered

A dostal som túto odpoveď:

From: Primátor mesta Sereď [mailto:primator@sered.sk]
Sent: Friday, June 19, 2015 8:25 AM
To: Milos Majko
Subject: Re: Ziadost

Dobrý  deň,
Vaša  žiadosť  bola  postúpená   predsedníčke  a  tajomníčke  komisie   školskej, športovej  a bytovej. 
Ing. Tomčányi, primátor  mesta     

Keďže občan potrebuje vedieť, ako sa má zariadiť, "otravoval" som ďalej:

From: Milos Majko [mailto:majko@majko.sk]
Sent: Friday, June 19, 2015 9:23 AM
To: primator@sered.sk
Cc: info@sered.sk; podatelna@sered.sk; seredonline@seredonline.sk
Subject: FW: Ziadost

Dobry den,

Dakujem za informaciu. Co to pre obcanov znamena? Mam na  15.00 hodinu prist a bude mi ucast na zasadani komisie umoznena?

Dakujem.
Majko

Odpoveď prišla, no už nie od primátora:

From: Jana Vadovičová [mailto:jana.vadovicova@sered.sk]
Sent: Friday, June 19, 2015 12:28 PM
To: majko@majko.sk
Cc: bozena.vydarena@gmail.com
Subject: FW: Ziadost - odpoveď

Dobrý deň p. Majko,

Vaša žiadosť o účasť na Školskej, športovej a bytovej komisii zaslaná dňa 17.6.2015, bola  poslaná členom Školskej, športovej a bytovej komisii. Na základe Rokovacieho poriadku komisií Mestského zastupiteľstva v Seredi sa členovia komisie vyjadrili hlasovaním a nesúhlasia s Vašou účasťou na zasadnutí Školskej, športovej a bytovej komisie dňa 22.6.2015.

Stanovisko Vám zasielam mailom a vopred na základe Vašej požiadavky.
S pozdravom

Mgr. Jana Vadovičová
Tajomníčka Školskej, športovej a bytovej komisie

Pokračujeme v komunikácii - stále je to o tom istom, občan chce vedieť, či mu bude zopár "vyvolenými" umožnené vidieť, ako rozdeľujú peniaze, ktoré dostali mandát zodpovedne, spravoidlivo a účelne spravovať:


From: Milos Majko [mailto:majko@majko.sk]
Sent: Friday, June 19, 2015 12:50 PM
To: 'Jana Vadovičová'
Cc: seredonline@seredonline.sk
Subject: RE: Ziadost - odpoveď

Dobry den,

Dakujem za Vasu odpoved. Ziadam Vas o poskytnutie informacie, ktori clenovia komisie menovite a akym sposobom boli poziadani o vyjadrenie súhlasu/nesuhlasu  s ucastou obcana na zasadani komisie a ktory clen (menovite) ako hlasoval.

Dakujem.
Milos Majko

 

Odpoveď na môj e-mail mi nedošla do tohto momentu. Možno takéto konanie bude niekto dokonca aj obhajovať. Očakávam to a som s tým vopred vysporiadaný. Konkrétni ľudia rozdeľujú  veľa peňazí a už druhý raz bez mihnutia oka potvrdili, že nechcú, aby občania videli, akým spôsobom verejné financie rozdeľujú.

Znovu týmto potvrdzujú slová  exposlanca Ing. Mariána Sidora, CSc., a dokazujú, že Mesto  Sereď  je transparentným iba v hovorenom slove a tam, kde to určitým osobám vyhovuje. Nie zo srandy niektorí diskutujúci hovoria o Seredi, s.r.o. Strašne však chcem, aby ma niekto z kompetentných presvedčil o opaku.

Zatiaľ bude zaujímavý výstup z predmetnej komisie. Čo si myslíte, aké čísla prinesie?


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign