Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Kauza generálneho prokurátora sa nás týka oveľa viac, ako si dokážeme pripustiť...

Miloš MajkoDátum07. 12. 2014 23:43:57TémaTak to vidím ja...
200

Práve končiaci týždeň bol naozaj plný minimálne prekvapivých, dokonca niekedy bežnému  človeku až úplne ťažko pochopiteľných udalostí. 

Ústavný súd vydal verdikt, ktorým potvrdil porušenie Ústavných práv  Jozefa Čentéša vtedajším prezidentom SR  Ivanom Gašparovičom. Bežný občan si asi povedal - je mi to jedno. Áno, iné rozhodnutie  ÚS  by nám viac rožkov k raňajkám nedonieslo a ani by nikomu z nás nezaplatilo najbližší účet za mobil či splátku hypotéky. Neznamená to však, že sa nás to netýka vôbec. Opačne! Je to o arogancii moci a keďže ryba smrdí od hlavy, tak aj o dokonalej ukážke, na akej úrovni je v našej krajine vymáhanie práva.

On totiž Jozef Čentéš - prokurátor  GP nenašiel spôsob, ako uplatniť svoje právo včas a účelne. Čudujete sa teda mojej otázke - akú má záruku občan platiaci dane (aj prezidenta, prokuratúru, políciu či justíciu), podnikateľ, vlastne ktorýkoľvek poškodený, že dosiahne uplatnenie svojho práva vo veciach občianskych, obchodných či trestných, keď to v tomto štáte nedokázal legálne a právoplatne poslancami NR SR zvolený prokurátor GP?

Nedá mi nespomenúť bývalého prezidenta  SR, ktorý svojim nekonaním konal tak, že  nielen spôsobil J.Čentéšovi nemalú morálnu a finančnú ujmu, ale zároveň významne znevážil úrad prezidenta krajiny a vymenovaním iného človeka ako riadne zvoleného Čentéša do funkcie generálneho prokurátora  pošpinil aj túto mimoriadne dôležitú funkciu najvyššieho dohľadu nad zákonnosťou v krajine. O osobe, vnímaní reality Ivanom Gašparovičom okrem jeho breptavého vyjadrovania sa a znemožňovania krajiny v zahraničí  svedčí aj jeho reakcia na verdikt ÚS. Čo mal spraviť ako človek, ktorý prehral morálne a aj právne?  Nuž  Jozefovi Čentéšovi, občanom Slovenskej republiky a v neposlednom rade aj ním menovanému súčasnému generálnemu prokurátorovi, sa verejne ospravedlniť.  Vypísať  šek zo svojho účtu s odškodným priznaným J.Čentéšovi a druhý šek, ktorým by z vlastných peňazí uhradil súdne trovy za konanie. A následne sa okamžite vzdať doživotnej renty platenej nami občanmi, ochrankára, všetkých pôžitkov a výhod prináležiacich mu z funkcie, v ktorej zlyhal nielen ako politik, ale aj ako človek. A tíško odísť na dôchodok, ktorý by si aj tak nepochybne užil násobkami lepšie, ako stovky tisíc občanov po celý život sa skladajúcich na jeho plat ako za socializmu, tak  po revolúcii. 

Ale to asi od ľudí jeho morálnych kvalít na  Slovensku asi čakať nemôžeme, že?

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign