Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Ešte stále by som sa rád mýlil, no udalosti napovedajú inak...

200

Toľko obávané no žiaľ obomi stranami dlhodobo očakávané  problémy vyplývajúce s dlhodobo neriešenej situácie Rómskeho obyvateľstva sa prestávajú vyhýbať už aj inak kľudnému a tolerantnému Slovensku. Podnikateľ  Hlina sa efektne a možno aj demonštratívne no každopádne dosť svojsky rozhodol  prezentovať situáciu, v ktorej sa desaťtisíce Rómov nachádzajú. Bez zveličovania sa jedná o závažný problém, no opätovne to nie je až tak problém ich samotných - mohli predsa pred  Prezidentský palác docupitať už dávno a bez "bieleho" vodcu, ale problém náš. My financujeme jeho neriešenie a budeme financovať aj jeho riešenie. Dôležité je, že už konečne sa možno ľady pohnú...

Do "riešenia Rómskej" otázky za uplynulé obdobia išli stovky miliónov Slovenských korún a následne milióny  Eur.  Nie je na mieste spýtať sa, kam sa peniaze podeli? Do čoho konkrétne boli vložené? Kde sú výsledky preškolovania stoviek Rómov z osád na prácu s počítačom, nezmyselné rekvalifikácie tam, kde žiaľ návyky a vzdelanie ponúka iba málo výrobných prostriedkov .- najzákladnejším a najlacnejším je krompáč a lopata? Kto sa opýta kam sa podeli milióny určené v podstate chudobe - nemali by sa pýtať samotní  Rómovia?

Už som spomenul viacej krát, že noviny v minulosti dali množstvo priestoru a ich tvorcovia energie a vlastných peňazí do výroby relácií s problematikou práve minoritnej spoločnosti. Prišli predstavitelia  Asociácie zamestnávateľov rómov - znie to dobre.  Porozprávali, sľúbili a - odišli. Takmer dva roky  však nič. Problémy rovnaké, požiadavky vystupňované na obidvoch stranách. Žiaľ takýmto spôsobom a mám obavy, že ani spôsobom už spomenutého podnikateľa Hlinu sa lepšie mať nebude ani jedna zo strán. Iba ak ich vodcovia. A nám bežným malým človiečikom ostáva iba veriť, že zdravý rozum nedopustí násilie ani jednej zo strán. Pravidelne linkované správy zo situácie v Čechách by nám mali byť dostatočnou výstrahou.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign