Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Dr. Skubeň nekompromisne tvrdí, že nesedia údaje o podujatí prezentované mestom. Dokladuje to aj videozáznamom z akcie.

Po naozaj značne odlišných vyjadreniach týkajúcich sa ekonomiky kultúrneho podujatia "Heligonka moja láska" predložených Dr. Skubeňom a na druhej strane Bc. Veselickým a dlhodobo odmietavom postoji ostatných dotknutých verejne sa k vážnej veci vyjadriť, včera vo večerných hodinách do diskusie prispel riaditeľ  DK František Čavojský:

Čavojský - DK Sereď | 31-01-2018 21:32:01 |
Výsledok akcie Heligónky 2017 – v tomto a všetkých ostatných článkoch
Na jednej strane dohady, na druhej doklady
Žiadna zmluva s Koričanským na výpožičku ozvučovacej techniky DK, žiadne fakturácie ani auto na súkromné účely. Ako to s Tebou pán poslanec teda v skutočnosti je?
Dostal chuť na punčáky, tak ich zobral (ukradol) študentom. POSLANEC
Heligónky v Seredi nebudú
sa stretávajú tie isté osoby, preplieta príbeh festivalu heligónkarov a jeho protagonistov. Prečítajte si ich po sebe a zistíte, že všetko so všetkým akosi príliš späto súvisí – koláče, vstupenky, festival : bude – nebude a pod.
Predchádzajúce články i tento čerstvý sa dotýkajú Domu kultúry a teda i mňa.
MsÚ v Seredi sa pravidelne pýta Domu kultúry na finančný kontext podujatí, ktoré organizuje a ten mu pravidelne odpovedá. V tomto prípade informáciu zverejnil vzhľadom na fakt, že už dlhšie prenikali na verejnosť dohady o jeho financovaní. Informácie neboli zverejnené preto, aby niekoho očiernili alebo naopak obielili, ale aby vniesli svetlo do pochybností. K žiadnej strane sa neprikláňajú, lebo žiadna strana tu ani nie je. Predstavujú holý, číselný fakt.
V poslednom článku - Nie sú to otázky, ale považuejem ich za ne

riaditeľ D.K.
+videl video z konania Koričanského
videl som viedeo zo situácie pri vstupe na festival heligónkarov, treba ho zverejniť, pán mohol mať vstupenku zakúpenú, mohol byť na toalete, mohol mať hromadnú vstupenku....
+študentky sa boli osobne sťažovať na Koričanského
áno vypočul som ich, tomu či sa tak stalo alebo nie za DK som sa ospreavedlnil, matriálne i finančne odškodnil, a vyvodil dôsledky – zamestnanec v DK nepracuje
+keď Koričanský používal hud. zariadenie tak mal mať o
tom vedomosť , povoliť mu to a spoplatniť.
+keď Koričanský používal mot. vozidlo D.K., pre svoje
účely – spoplatniť
treba predložiť dôkaz, aj napriek tomu, že ho nemám - zamestnanec v DK nepracuje
+Koričanský sa vyjadroval, že keby chcel tak zničí
riaditeľa D.K - na akom podklade a začo?
Napriek tomu, že zamestnanec v DK nepracuje a má teda silnú motiváciu urobiť z tejto fabulácie realitu, neurobil tak
+prečo riad.D.K. za svoje peniaze kúpil punčáky a
doniesol ich študentom ?, veď on nekradol!!
tieň padol na DK, kde sa „incident“ odohral, bolo to ospravedlnenie za inštitúciu, peniaze i sladkosti boli od zamestnanca
Najhoršie je to že riaditeľ D.K. mal okamžite vyvodiť patričné opatrenia, neurobil nič a len mlčky toto trpel, zrejme v domnienke, že každá búrka prehrmí - zamestnanec v DK nepracuje , vzhľadom na podozrenia, zdôrazňujem podozrenia, lebo nikto nikomu nič nedokázal bol vydaný interný pokyn, ktorý určite v budúcnosti predíde podobným situáciam.

Záverom. Organizujeme ročne stovky filmových predstavení, desiatky výstav v múzeu a knižnici. Desiatky divadelných predstavení, koncetov, jarmoky, vianočné trhy, májové slávnosti a veľké produkcie v amfiteátri. Medzi tieto, dovolím si neskromne tvrdiť, vcelku úspešné podujatia patril i Festival heligónkarov, kde zrazu z ničoho-nič začali kolesá škrípať, napriek našej ústretovosti. Prečo, to už posúdi čitateľ po dôslednom prehodnotení všetkých po sebe nasledujúcich článkov.

Srdečne Vás všetkých pozývame na pekné stretnutia pri kultúre – česká legenda OLYMPIC 22. júna na jarmoku.

- - -

Začiatkom týždňa sme sa intenzívne a opätovne snažili o stretnutie poslanca MsZ, viceprimátora a hovorcu primátora  Bc. Veselického s Dr. Skubeňom a vydiskutovanie nezrovnalostí - nestalo sa. Včera sa Veselický telefonicky vyjadril, že o stretnutie záujem nemá. Vyzerá to teda tak, že články na  SOL budú pokračovať jednostrannými vyjadreniami dotknutých strán a pre neochotu zástupcov vedenia mesta a DK ísť do priamej konfrontácie  sa ešte chvíľu nezrovnalosti budú navyšovať. Ďalšie spochybnenie tvrdenia vedenia mesta a DK vnáša Dr. Skubeň vo videu pripravenom začiatkom týždňa, ktoré je pod článkom.

Pripomíname, že len otvorenou diskusiou o sporných otázkach vo veciach verejných nielen vo veci "heligonky" je možné zachovať si pred verejnosťou tvár a aspoň ako tak hovoriť o transparentnosti vedenia mesta v jeho riadení a používaní verejných finančných zdrojov.

Ako v prípade káuz staršieho dáta, tak pri už spomenutej "heligonke", ale aj konaní poslanca Koričanského, pred občanmi stále nechcú otvorene hovoriť iba oslovení volení zástupcovia a teda tí, od ktorých je rýchle, nekompromisné a jasné zaujatie stanoviska priam nevyhnutné a občanmi naozaj očakávané. Boja sa snáď otvorenej konfrontácie ? Ak áno, tak čoho ?


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign