Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Dobré riešenia neboli. Boli len zlé a najhoršie. Žiaľ to aj bolo prijaté....

Miloš MajkoDátum13. 07. 2015 16:19:01TémaTak to vidím ja...
200

Pravdepodobne uplne vážne môžem povedať, že o stituáciu v Grécku sa aktívne a pomerne do veľkej hĺbky zaujímam už cez  8 rokov, teda ešte skôr, ako vypukla samotná kríza. Počas posledných 5 rokov poskytovania rôznej pomoci Európskou úniou tejto južanskej krajine som písal veľa krát a žiaľ jasné a faktami podložené predpovede boli vývojom v Grécku v plnej miere potvrdené.

Situácia vo vzťahoch  Grécko - MMF, Grécko - EÚ a v ostatných vzťahoch založených na klasickom : požičal si - mal vrátiť - nevrátil  sa v posledných týždňoch vyostrila. Ostrajšie boli vyjadrenia politikov dlhujúceho Grécka, ale aj tých, ktorí veľkodušne na účet krajiny postupne previedli miliardy  Eur nás daňových poplatníkov. Už to vyzeralo tak, že aj oni pochopili, že Gréci požičané peniaze nevrátia nie preto, že by nechceli, ale preto, lebo ich proste nemajú. Najhoršie na tom ale je, že ich mať ani nebudú, nakoľko Grécko také horibilné sumy proste nedokáže vyprodukovať  a teda vrátiť.

Za posledné dni veritelia zasadali veľa krát a jediný kto na stretnutia prichádzal s úsmevom od ucha k uchu boli práve Grécki politici. Oni tuším fakt vedeli to, pri čom sa iní nechceli ani len tváriť, že to pripúšťajú. Totiž - Gréci  svojich veriteľov (teda nás) fakt držia "za gule".

V situácii, do ktorej ako Grékov tak nás dostali politici veľa možností nebolo. Dobré neboli žiadne, boli len zlé a najhoršia. Je smutné, že aj na základe súčasného poznania politici bez nás občanov ktorí to všetko nakoniec zaplatia rozhodli, že Grécko z menovej únie nevystúpi (zatial) a dostane ďalšiu pôžičku myslím že tentokrát nejakých  70 miliárd Eur. Hovorí sa o oddialení splácania dlhu o minimálne  20 rokov a ďalších výhodách pre krajinu.

Gréci majú zaviesť ďalšie reformy, šetrenie, prijať nové zákony a dokonca aj privatizovať. Čo z toho ale dodržia, keď doteraz všetko brali s im vlastnou južanskou ležérnosťou ?

Toto by sa nedialo, keby politici za svoje rozhodnutia niesli zodpovednosť a to nielen morálnu či politickú, ale aj hmotno a trestnoprávnu. To by ich rozhodnutia vyzerali úplne inak...

- - -

Grécko malo dobrovolne vystúpiť z menovej únie a zaviesť vlastnú menu. Tú devalvovať na hodnotu, ktorá by reálne odzrkadlovala stav ich ekonomiky. Mali sa pozbierať a následne rozmýšľať, ako ďalej.

Situácia v ktorej sa ocitli už viac krát a ocitnú žiaľ znovu zvýši Grécky dlh, ešte zvýši utrpenie obyvateľov krajiny  a Euro stále neumožní  Gréckej ekonomike byť konkurencie schopnou. Padlo rozhodnutie, ktoré nepomôže, práve naopak. Z dlhodobého hľadiska uškodí ako Grécku, tak nám...


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign